reklama

Nokia Mountain View: První neúspěšný pokus s Androidem

Nokia Mountain View: První neúspěšný pokus s Androidem
2013-09-20T10:00:12+01:00
• 20. 9. 2013

Příběh kolem Nokie a jejích plánů s operačním systémem Android na chytrých telefonech se nezdá být ještě u definitivního konce. Když přišla zpráva o odprodeji Microsoftem, většina fanoušků rovnou opustila i tu poslední naději. Nicméně ve skutečnosti práce na tomto zařízení pokračují, a to minimálně do listopadu s tím, že v továrnách Foxconn již vzniklo 10 tisíc prototypů.Nokia

Původní víkendové zprávy z deníku New York Times a stránek The Verge hovořily ještě před odprodejem Microsoftem o práci na levném zařízení s operačním systémem Android, pokud by se jim nepodařilo prorazit s platformou Windows Phone. Telefon nesl označení Mountain View a můžeme jej označit za takzvaný plán B.

Právě dnes na čínských stránkách CTechnology, které jsou označovány za jedny z nejlepších, co se týče úniku informací o chytrých telefonech, byly uveřejněny podrobnější informace o tomto často skloňovaném projektu. Model Mountain View běžel na procesoru Snapdragon 200 8225Q od Qualcommu, byl vyvinut, následně testován speciálním výzkumným a vývojovým týmem na pobočce Nokie v Pekingu.

Plán byl již ve velmi pokročilém, takřka konečném stádiu, čemuž odpovídá pozastavení ve fázi oznámení prodeje, kdy Foxconn stihl vyrobit a připravit více než 10 tisíc prototypových zařízení. Momentálně je vývoj pouze pozastaven, každopádně Foxconnem a Nokií vytvořené týmy stále pracují, dokud projekt nebude definitivně zrušen schválenou dohodou samotných akcionářů. Ti v listopadu na valné hromadě schválí dohodu s Microsoftem.

Stále však není utišeno napětí mezi Nokií a Microsoftem, což nezaručuje 100% dokončení obchodu. Nakonec tedy naděje neumírá poslední a Androidem poháněná Nokie může ještě zčistajasna klidně přijít na mobilní trh.

Zdroj: ctechcn.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim