reklama

Google vyvíjí novou metodu sdílení displeje na jakékoliv obrazovce

Google vyvíjí novou metodu sdílení displeje na jakékoliv obrazovce
2013-09-30T08:30:51+02:00
• 30. 9. 2013

Google nedávno uvedl ChromeCast pro sdílení obsahu z vašeho telefonu do televize a už tu máme další projekt pod názvem „Open Project“. Ten slibuje promítání obrazovky vašeho telefonu na jakékoliv obrazovce bez nutnosti nějakých speciálních zařízení.

Princip celého projektu je jednoduchý –  na obrazovce, kam chceme obraz posílat, se zobrazí QR kód. Ten je poté načten fotoaparátem ve smartphonu, který bude zároveň zasílat obrazovce pozici sdíleného obrazu. Pokud je sekundární obrazovka doteková, má podporovat ovládání smartphonu právě přes ni.

Celý koncept je stále ve vývoji, avšak technologie má umět vše, co nám ukazuje výše umístěné video. Open Project využívá speciální webový server a nepotřebuje žádné dodatečné párování, stačí mu pouze již zmiňovaný QR kód. Jedná se rozhodně o zajímavý projekt a uvidíme, kam dál se posune. Třeba se jednou dočkáme jeho integrace do systému Android.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim