reklama

Duální foťáky pro smartphony od Toshiby

Duální foťáky pro smartphony od Toshiby
2013-09-27T09:30:45+02:00
• 27. 9. 2013
1

Možná si ještě pamatujete dobu, kdy některé smartphony byly vybaveny na zadní straně dvěma foťáky. Zástupcem takových zařízení je například HTC Evo 3D. Díky tomu jsme mohli pořizovat 3D snímky, ale jak dnes vidíme, tato novinka nepřežila do dalších generací smartphonů. Ovšem Toshiba nově nabízí dvojitý foťák, ale není určen pro pořizování 3D snímků.

TCM9518MD_170_1

Tento výrobce vytvořil celkem zajímavý modul pro focení, který obsahuje dva 5MPx senzory. V jednoduchém módu jsou výsledkem 5MPx fotografie. Při použití obou senzorů ale vzniknou 13MPx fotky. Jak již bylo řečeno, zde se nesetkáme s 3D technologií. Toshiba vysvětluje použití dvou senzorů tak, že ve výsledku máme očekávat podobný výsledek, jako je u Lytro kamery.

Při použití dodatečného softwaru budete moci ve smartphonu třeba fotku doostřit na určitý bod. Navíc by se měly zlepšit i jiné vlastnosti výsledných snímků. Toshiba si je vědoma, že zatím nemusí spěchat na masovou produkci, ale možná se najde výrobce smartphonů, který bude chtít tuto novinku použít. Navíc není určena jen pro mobily, ale klidně se s ní můžeme setkat i u tabletů.

Zdroje: semicon.toshiba.co.jp, semicon.toshiba.co.jp

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Kryštof Harant

27. 9. 2013, 16:23

Jo, na tohle jsem čekal, ještě když jsem měl to 3D Evo..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim