reklama

Dotekománie doporučuje #10 – vytváříme časosběrné video

Dotekománie doporučuje #10 – vytváříme časosběrné video
2013-09-28T07:48:43+02:00
• 28. 9. 2013

V dalším dílu tohoto seriálu vám Dotekománie doporučí aplikaci týkající se fotografování a vytváření videí. Konkrétně se podíváme na techniku časosběrných videí zvanou také timelapse.

Screenshot_325

Timelapse, jak jsem již v úvodu zmínil, je časosběrné video. V podstatě tato technika dokáže odhalit pohyb věcí, kterého bychom si jen tak nevšimli. Při vytváření videa se pořizuje snímek třeba jednou za sekundu. Pokud jste trpěliví, tak při delším pořizování fotografií během celého dne, můžete zachytit, jak se například slunce pohybuje po obloze. Ve výsledku se totiž jednotlivé snímky složí do jednoho videa, kdy na 1 sekundu záznamu potřebujete 24/30 snímků.

screen568x568 (4) screen568x568 (3) screen568x568 (2)

Na iOS existuje výborná aplikace, která tuto techniku umí a jmenuje se Lapse It • Time Lapse & Stop Motion. V placené verzi dokáževytvářet timelapse videa ve Full HD rozlišení. Na začátku snímkování si zvolíte, jak často má být snímek vyfocen, pak jen upevníte mobil na nějaké místo a necháte aplikaci pracovat. Obsahuje několik filtrů, jednoduchou střižnu, možnost exportu videa do MP4 a MOV, nebo můžete přímo sdílet na sociální sítě.

Nechybí ani možnost připojit nějakou skladbu k výslednému záznamu, což se velmi hodí, jelikož se jedná o němá videa. Například čistý systém Android v novějších verzích umí podobná videa, ale postrádá takové možnosti v nastavení. Lapse It patří asi mezi nejlepší aplikace v tohoto druhu.

logo-app Lapse It • Time Lapse Camera Interactive Universe Zdarma ANDROID logo-app Lapse It • Time Lapse & Stop Motion Camera • Free Developer Zdarma iOS
reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim