reklama

BlackBerry se potápí – propouštění a finanční ztráta

BlackBerry se potápí – propouštění a finanční ztráta
2013-09-23T07:45:33+02:00
• 23. 9. 2013

Kanadský výrobce v tomto roce měl našlápnuto na jasnější budoucnost, ale  z posledních informací víme, že se chystá prodej společnosti. Bohužel se nyní dozvídáme další nepříjemné zprávy. Výrobce již propustil několik tisíc zaměstnanců, ale nově přijde o práci dalších 4500.

Kromě toho se navíc ukazuje, že společnost má očekávat ztrátu, která se bude blížit k jedné miliardě dolarů. Nejedná se o číslo za pololetí, ale pouze za poslední čtvrtletí. Mohli jsme očekávat, že hodnota firmy půjde dolů, což se nakonec projevilo na akciích, jak můžete vidět na obrázku níže.

Screenshot_296

I tak se objevují i pozitivní informace. Například bývalý spoluzakladatel společnosti a CEO Mike Lazaridis by měl zvažovat návrat na scénu a převzít kormidlo BlackBerry. Mimo tyto informace se na internetu objevily náznaky toho, že se připravuje levný smartphone zapadající do C-série, který by se mohl stát masovější záležitostí.

gsmarena_001 (24)

Spekulace mluví o 4,2palcovém displeji s HD rozlišením. Výkon bude dodáván Snapdragonem 400 a bude připraven na LTE sítě. Na upřesnění si budeme muset počkat.

Zdroje: gsmarena.com, theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim