reklama

Acer chystá tablet Iconia W4 s Windows 8 a procesorem Intel

Acer chystá tablet Iconia W4 s Windows 8 a procesorem Intel
2013-09-30T15:20:06+02:00
• 30. 9. 2013

Na začátku letošního roku představil Acer jednu trochu nečekanou novinku. Šlo o tablet Acer Iconia W3, který disponuje 8,1palcovým displejem. V prodeji je od léta. Tím překvapením byla právě uhlopříčka displeje. Nyní to vypadá, že se tento model brzy dočká inovovaného nástupce.

w4 w42 w43

V době, kdy šel W3 do prodeje, totiž Windows 8 nebyl určen pro tuto menší, než běžnou uhlopříčku. Úmyslně jsem zvolil slovo „určen“, jelikož se ukázalo, že přizpůsobení není problém a prostředí bylo na tabletu dobře použitelné. Nyní však Microsoft právě vydávání menších tabletů podporuje, a tak je představení nástupce více než příhodné. Inovovaný model s označením Iconia W4 je zřejmě už skoro připraven na uvedení do prodeje, což nám potvrzuje následující video.

Zařízení by mělo být postaveno na procesoru Intel Atom Z3740 s frekvencí 1,33 GHz, kterému bude sekundovat operační paměť o velikosti 2GB. Vnitřní paměť má kapacitu 32 GB. IPS obrazovka pak nabídne rozlišení 1200 x 800 pixelů, zadní fotoaparát pořizuje snímky s rozlišením 5 MPx a přední s rozlišením 2 MPx. Na palubě opět najdeme plnohodnotné Windows (tablet totiž má procesor Intel, nikoliv ARM), tentokrát už ve verzi 8.1 a k tomu předinstalovaný balík Office 2013.

Datum uvedení na trh zatím neznáme, ale předpokládaná cena je 329 eur (cca 8500 korun). Model W3 dnes v levnější variantě pořídíte přibližně za 7500 korun. Externí klávesnice, která byla dostupná pro W3, by měla být kompatibilní i s novým modelem W4.

Zdroj: phonearena.com

reklama
reklama

Matouš Eckert

Zajímám se o moderní technologie, telefony, tablety, internet a vše, co se kolem toho točí. Na Dotekománii píšu články, točím pořad Na Dotek a seriál Windows Phone Apps. Mimo svého pisálkovství stále ještě studuji jedno pražské gymnázium.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim