reklama

Videochat skrze Hangouts bude nově v HD díky VP8

Videochat skrze Hangouts bude nově v HD díky VP8
2013-08-28T19:15:05+01:00
• 28. 8. 2013

Mnozí si stále nemohou zvyknout na jednu velkou změnu, kterou udělal Google poměrně nedávno. V podstatě zrušil GTalk a nahradil jej novou komunikační službou Hangouts. Ačkoliv můžeme vidět mírný pokrok, tak právě dnes byla zveřejněna jedna z největších změn, která přinese vyšší kvalitu videa.

auto-hd

Doposud se v Hangouts využíval kodek H.264, který sice umožňuje streamování v HD kvalitě, ale datová a výpočetní náročnost je až příliš vysoká. Navíc Google potřeboval řešení třetích stran, k čemuž musíme připočítat i nutnost pluginu v prohlížeči. Nově se ale bude využívat kodek VP8, který má menší náročnost na připojení i výpočetní výkon. Navíc ve spojení se standardem WebRTC není takřka potřeba pluginu ve webovém prohlížeči. V současnosti tuto technologii podporují prohlížeče Chrome, Firefox a Opera. Pro zbylé bude stále nutné instalovat plugin, aby video fungovalo správně.

nexusae0_Hangouts

Samozřejmě budete potřebovat HD kameru a dostatečně rychlé připojení k internetu. Následně vám Hangouts umožní provozovat videochat v HD kvalitě. Jsou zde určitá omezení, čehož si je Google vědom, ale stále usilovně pracuje na zlepšování. Samozřejmě se tato změna dotkne i mobilní aplikace pro Android a iOS, kde nemůžeme počítat s rychlým začleněním kodeku VP8.

Google Hangouts SMS support coming soon

Právě kvůli smartphonům a tabletům bude provozována hybridní služba, kde se budou využívat oba kodeky – H.264 a VP8. Po nějakém čase by mělo ale dojít ke sjednocení, což by mohlo přinést snížení datové náročnosti na připojení.

Nejdříve se tedy dočkáme na počítačích. Zatím netušíme, kdy Google hodlá provést změny u mobilních aplikací.

Zdroj: gigaom.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim