reklama

Seznam.cz: „Nad tabletem častěji ohrnují nos Pražáci a vysokoškoláci“ průzkum

Seznam.cz: „Nad tabletem častěji ohrnují nos Pražáci a vysokoškoláci“ [průzkum]
2013-08-06T07:34:58+01:00
• 6. 8. 2013
1

Na konci minulého měsíce byla zveřejněna zpráva, která udává, že androidí tablety vládly druhému kvartálu tohoto roku. Otázka je, jak si vedou Češi. Zatím zde nebyl nijak rozsáhlý průzkum, jestli tento typ zařízení uspěl v našich končinách. Seznam.cz se se ale touto otázkou zabýval a došel k celkem zajímavým závěrům.

Pouze 24 % Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, má přístup k tabletu, což znamená, že jej přímo vlastní, nebo mají k dispozici ve své práci nebo domácnosti. Zbylých 76 % je bez možnosti přístupu. Typický uživatel tabletu je u nás školou povinný, což je pochopitelná záležitost. Zastoupení mužů a žen je rovnoměrné.

content_tablety_pristup

Samozřejmě nejdůležitější skupinou jsou ti, co tablet nemají. Seznam se zajímal o důvody, přičemž z průzkumu vyplynulo, že pro 47 % lidí se jedná o zbytečnost. Čtvrtina jej vidí jako drahou elektronikou, kterou si nemohou dovolit. Bohužel průzkum nešel u této skupiny dále, abychom se dozvěděli, kolik si myslí, že tablet stojí. Třetí skupina se 14 % plánuje nákup a 11 % netuší, k čemu je tablet dobrý. Ve zbylých 3 % se objevovaly nejrůznější důvody, proč tablet nemají – například 1 % si myslí, že se jedná o příliš složité zařízení.

content_tablety_proc_ne

Ovšem zde Seznam poskytuje další členění. Například si hlavně muži myslí, že se jedná o zbytečnost. Ženy naopak považují tablet za předražený. Samotná cena je rozhodující zejména u mladých a starších lidí.

Nad tabletem častěji ohrnují nos Pražáci a vysokoškoláci. Mezi dotazovanými nebyl jediný Pražan, který by měl na tablet momentálně spadeno.

V průzkumu se objevovaly i názory lidí, které si můžete přečíst na obrázku níže.

Screenshot_158

Z těchto výsledků nemůžeme vyvozovat závěry, které by se daly aplikovat na celou společnost. Dotazovaných bylo 1104 a jednalo se o uživatele Seznamu. Do jisté míry data můžeme brát jako ukazatel, který jasně říká, že trh s tablety v České republice není příliš velký a teoreticky dovoluje větší expanzi.

Zdroj: vyzkumnik.seznam.cz

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Radim Jevický

6. 8. 2013, 8:30

„…a jednalo se o uživatele Seznamu“ Tohle jste měli dát hned na začátek článku… pro ně je Seznam celý internet :D A tablet ty používali jako podložku pro krájení zeleniny…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim