reklama

Severní Korea má vlastní smartphone s Androidem

Severní Korea má vlastní smartphone s Androidem
2013-08-13T07:14:28+01:00
• 13. 8. 2013
1

Když se podíváme na novinky z mobilního světa, tak si můžeme všimnout, že většina z nich jde z Jižní Koreje. Zde sídlí největší mobilní výrobce na světě – Samsung. Pak je zde ale Severní Korea, která je známá díky svému totalitnímu režimu. Země je sužována nedostatkem jídla, přičemž tamější režim vládne pevnou rukou. Ovšem i tak se objevují mobilní novinky i z tohoto kouta světa. Nedávno se objevily informace o jejich tabletu Samjiyon, s kterým se nepřipojíte k běžnému internetu a dokonce u něj nefunguje běžná WiFi.

North-Korea-Arirang-smartphone

Nyní se objevují další zprávy ohledně mobilních aktivit totalitního režimu. Kim Jong-un je současným vůdcem, přičemž je tak trochu znám jeho zájem o moderní technologie. Nedávno byl na inspekci po továrnách, které mají na starost výrobu jejich vlastního smartphonu se systémem Android. Jmenuje se Arirang a součástky pro něj pocházejí z Číny. Specifikace nejsou známy, ale dá se odhadovat, že bude spadat do nižší střední třídy. V oblasti konektivity by měl podporovat 3G síť, která má v Severní Koreji asi 2 miliony uživatelů. Samozřejmě se ani s tímto mobilem nedostanete na běžný internet.

North-Korea-Arirang-smartphone-photos

Některá zahraniční média spojují tento mobil s nedávnou návštěvou Larryho Page, který měl být v Severní Koreji na humanitární misi. Pokud se na celou situaci podíváme z jiného úhlu, tak je zvláštní, že režim utlačující lidská práva a přístup k informacím zavádí americký otevřený systém Android.

Zdroj: techinasia.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Karel Havlas

13. 8. 2013, 15:21

No alespoň se bude dařit amíkům lépe odposlouchávat telefony čelních představitelů KLDR :D

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim