reklama

BlackBerry zkoumá strategické alternativy – možná dojde k prodeji společnosti

BlackBerry zkoumá strategické alternativy – možná dojde k prodeji společnosti
2013-08-12T15:30:18+01:00
• 12. 8. 2013

Společnost BlackBerry v tomto roce prošla menší kosmetickou změnou, která se odrazila hlavně v názvu. Dříve jsme tohoto kanadského výrobce znali jako RIM. Zatím se snaží zaujmout zákazníky novými modely mobilů, přičemž hlavním lákadlem je systém BlackBerry 10. Bohužel čísla asi nejsou taková, jak by si představenstvo představovalo. Právě dnes byla zveřejněna zpráva, že vedení společnosti vytvořilo speciální komisi, jejíchž úkolem je zkoumání strategických alternativ.

thorsten-heins Thorsten Heins, CEO BlackBerry

Nejedná se o první takový krok. Již dříve se mluvilo o nalezení nějakého partnera, který by mohl pomoci společnosti uspět v silně konkurenčním prostředí. Ovšem nyní bylo vybráno několik lidí, jejichž úkol je jasný. Musí najít strategickou alternativu v podání partnera, aliance, nebo připadá v úvahu i prodej celé společnosti novému vlastníkovi.

Není tak zcela jisté, jestli se bude konat přímo prodej BlackBerry. Jedná se jen o další alternativu, přičemž by se mohla oživit myšlenka licencování systému BB10. To by znamenalo, že by se mohly objevit smartphony od jiných výrobců s tímto systémem. Bohužel to ale nyní vypadá tak, že nejschůdnější alternativou budou částečný nebo kompletní prodej celé firmy.

gc07_chinas_climateDattels Timothy

Například společnost Fairfax Financial, která vlastní největší podíl BlackBerry, nemá v plánu prodat své akcie. Zatím volí spíše zdrženlivou strategii a vyčkává na výsledky z komise. Ta je tvořena pěti lidmi, přičemž vedoucí pozici zastává Dattels Timothy. Právě Timothy se nechal slyšet, že je nejlepší čas na prozkoumání strategických alternativ.

Zatím se zákazníci nemusejí ničeho bát a přímo prezident a generální ředitel Thorsten Heins dodává, že se nic nemění a nadále pokračují ve vývoji a prodeji svých produktů. Zatím nemusíme očekávat rychlé závěry nebo výstupy z komise. Celý proces může trvat poměrně dlouhou dobu. Nadále budeme celou situaci sledovat.

Zdroj: marketwatch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim