reklama

Příští rok se dočkáme Kindle Fire s procesory od MediaTeku

Příští rok se dočkáme Kindle Fire s procesory od MediaTeku
2013-08-11T11:38:32+01:00
• 11. 8. 2013

Amazon se údajně chystá příští rok vyměnit ve svých tabletech Kindle Fire současné procesory za ty od MediaTeku. Ty dnes nabízí již dostatečný výkon a jsou i levné. Tímto krokem by tak mohl Amazon tablety možná ještě o trochu zlevnit.

kindle_fire_feature_three

Procesory od MediaTeku jsou hodně populární hlavně v Číně, kde je používají ve velkém místní výrobci. Postupně se však dostávají i do zařízení od známejších firem. K jejich použití se už odhodlalo Sony, Acer i LG. Amazon se chystá použít konkrétně model MediaTek MT8135. Ten je založen na architektuře big.LITTLE a obsahuje celkem čtyři jádra. Dvě výkonnější Cortex-A15 a dvě úsporná Cortex-A7. Zajímavostí je, že mohou běhat, na rozdíl od této architektury u Exynosu 5 Octa od Samsungu, všechna jádra najednou.

Mediatek-8135

MediaTek čipy byly vždy velmi levné ve srovnání se svými konkurenty, a staly se také nejprodávanějším produktem firmy. Amazon dělá vše pro to, aby jeho tablety Kindle Fire byly velmi levné, a použitím těchto procesorů tím rozhodně docílí při zachování výkonu.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim