reklama

Příští rok se dočkáme Kindle Fire s procesory od MediaTeku

Příští rok se dočkáme Kindle Fire s procesory od MediaTeku
2013-08-11T11:38:32+00:00
• 11. 8. 2013
Thumbnail

Amazon se údajně chystá příští rok vyměnit ve svých tabletech Kindle Fire současné procesory za ty od MediaTeku. Ty dnes nabízí již dostatečný výkon a jsou i levné. Tímto krokem by tak mohl Amazon tablety možná ještě o trochu zlevnit.

kindle_fire_feature_three

Procesory od MediaTeku jsou hodně populární hlavně v Číně, kde je používají ve velkém místní výrobci. Postupně se však dostávají i do zařízení od známejších firem. K jejich použití se už odhodlalo Sony, Acer i LG. Amazon se chystá použít konkrétně model MediaTek MT8135. Ten je založen na architektuře big.LITTLE a obsahuje celkem čtyři jádra. Dvě výkonnější Cortex-A15 a dvě úsporná Cortex-A7. Zajímavostí je, že mohou běhat, na rozdíl od této architektury u Exynosu 5 Octa od Samsungu, všechna jádra najednou.

Mediatek-8135

MediaTek čipy byly vždy velmi levné ve srovnání se svými konkurenty, a staly se také nejprodávanějším produktem firmy. Amazon dělá vše pro to, aby jeho tablety Kindle Fire byly velmi levné, a použitím těchto procesorů tím rozhodně docílí při zachování výkonu.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit