reklama

Apple – loajalita majitelů iOS zařízení je vysoká, ale nových zákazníků je méně

Apple – loajalita majitelů iOS zařízení je vysoká, ale nových zákazníků je méně
2013-08-11T13:06:50+01:00
• 11. 8. 2013
2

Vzhledem k tomu, jak jednoduché je rozhraní operačního systému iOS, dalo by se očekávat, že mnoho lidí hledající snadno pochopitelné rozhraní zvolí jako svůj první chytrý telefon právě ten od Applu. Podle nedávné studie provedenou společností Consumer Intelligence Research Partners tomu tak však není.

First-time-smartphone-owners-640x218

Z výzkumu vyplývá, že 50 % zákazníků kupujících iPhone mělo již v minulosti telefon od Applu. Ovšem nových zákazníků, kteří se rozhodli prvně pro smartphone s iOS, je podstatně méně. U Samsungu je situace nových uživatelů chytrých telefonů a stávajících celkem vyrovnaná, avšak u druhého korejského výrobce LG vidíme vysoce převyšovat procenta nových uživatelů smartphonů. To by mohlo znamenat, že tento výrobce je tak trochu na vzestupu.

V tomto hodnocení je čím dál důležitější, aby míra nových zákazníků převyšovala ty loajální. Při opačném trendu se může jednat o nezájem lidí nakupovat jejich zařízení.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Počítá se do LG i prodej nexus telefonů?

abuk abuk

11. 8. 2013, 20:00

Já bych spíš řekl že si někdo koupí LG a potom rychle uteče někam jinam..:D :P

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim