reklama

Google Now zřejmě dostane novou kartu – lokální zprávy

Google Now zřejmě dostane novou kartu – lokální zprávy
2013-08-01T08:55:58+01:00
• 1. 8. 2013
2

Služba a aplikace Google Now je v našich končinách trochu omezená, ale mezi uživateli zařízení s Androidem nebo s iOS získává na oblibě. Bohužel jsou někteří z nich z počátku zklamání, jelikož aplikace nenabízí ihned nějaké zajímavé karty. Je potřeba využívat služby Googlu, který se tak naučí, co vás zajímá. Samozřejmě je nutné, abyste byli přihlášeni, pokud to jde. Díky těmto datům se následně objeví obsah v Google Now. Nyní se ale zřejmě chytá nová karta, která by mohla celou službu zefektivnit.

google_now

V tuto chvíli zde můžeme najít spoustu informací, ale jsou striktně vyhrazeny na vaši činnost nebo kde se aktuálně nacházíte. Občas se vám v Now může objevit tip na článek, ale nebývá to často. Nyní má probíhat interní testování nové karty, která bude zobrazovat lokální zprávy. To znamená, že pokud se budete nacházet třeba v Brně, tak se vám zobrazí články z místního zpravodajství. Samozřejmě by tu byl problém v samotném množství článků. Proto do novinky bude zahrnuta relevantnost pro vás. Google ví, o co se zajímáte, takže bude filtrovat články z lokálních zpráv.

V tuto chvíli se jedná ale jen o interní projekt, který prochází A/B testováním – existují dvě skupiny uživatelů, kterým se zobrazují rozdílné informace nebo jejich podání. To rozhodně chválíme a snad Google vybere tu správnou možnost. Zatím ale netušíme, kdy se nová karta dostane na veřejnost a jestli vůbec.

Zdroj: techcrunch.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Miroslav Hlavička

1. 8. 2013, 12:18

Na dovolené jsem hodně ocenil (pozor, chválím Google, to je u mně poslední dobou věc neobvyklá) fototipy z okolí. Na kartě se mi zobrazily fotky jiných uživatelů, které byly vyfoceny v nejbližších lokacích kolem místa, kde se nacházím. A samozřejmě jsem se tam hned mohl nechat navigovat a taky jsem tak několikrát učinil. Dokonce mě to nanavigovalo ne k tomu objektu focení (např. kostel), ale na to místo, odkud byl kostel focen (tj. např. na protější kopec, odkud byl hezký výhled).

Uvítal bych ale to, abych mohl službě Google Now korigovat to, co o mně zjišťuje, protože se občas dopouští chyby. Například moji rychlou chůzi detekuje jako cyklojízdu, takže na přelomu měsíce mi řekne, kolik jsem ušel pěšky a kolik ujel na kole. A já bych rád měl možnost to opravit a říci Googlu, že na kole vůbec nejezdím. Podobná zpřesňování by se mohla týkat i jiných věcí na kartách. Google sice časem leccos odhadne, ale je dost věcí, na které bez mého zásahu prostě nepřijde (např. na to kolo) a nebo by se to tím, že bych tu informaci opravil, značně urychlilo a zpřesnilo.

Ondřej Stehlík

1. 8. 2013, 9:09

Google now je super služba, bohůžel u nás díky jejímu omezení nepoužitelná. Pokud člověk nebydlí v praze, nemá přístup vlastně k ničemu. Google nezná jízdní řády, díky zaseknutému Map Makeru nejsou ani přidávat zastávky nebo jiné body. Kina apod také bez povšimnutí. Škoda, byla by to vynikající služba, která by hodně lidem umožnila více využívat okolí. Google by měl zákazníky v podobě reklamy – obchody by mohli mít karty se slevami nebo akcemi, které se zobrazují v blízkosti jejich obchodu. Kina by mohli lákat pomocí karet na filmy, divadla na představení a fotbalové a hokejové kluby na zápasy. Obrovská škoda…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim