reklama

Google Glass: Nová aktualizace XE8 a několik novinek

Google Glass: Nová aktualizace XE8 a několik novinek
2013-08-14T09:00:50+01:00
• 14. 8. 2013

Chytré brýle Google Glass získávají další aktualizaci, kterou Google pravidelně uvolňuje s měsíčním intervalem. Protentokrát nese označení XE8 a přináší nejen obyčejné opravy chyb, ale navíc se nynější majitelé mohou těšit z několika nových a také vylepšených funkcí.

4a89b__Google-Glass-Vision

Srpnová aktualizace XE8 přináší možnost vyvolat několik dalších druhů karet Google Now. Ty budou například informovat o rezervaci místa v restauraci, hotelu nebo dokonce i na koncertu. Veškeré tyto informace vycházejí z potvrzovacích emailů, které obdržíte na svůj Gmail. Chytré karty dále zobrazí dopravní informace, počasí, aktuální sportovní výsledky, vysílací čas oblíbeného seriálu či filmu, tísňové výstrahy týkající se přívalových povodní a bouří.

Největší užitečnou novinkou je možnost přidání hlasových příkazů z jiných aplikací určených pro Google Glass do hlavního menu, kde najdete i dvojici nových příkazů, a to “ok glass, post an update” a “ok glass, take a note.” Funkce zanechání poznámky prozatím zřejmě funguje pouze pro oficiálně podporovou aplikaci, ale prvním z mnoha by měl být v nejbližší době právě známý Evernote.

Google Glass XE8

Google Glass se také dočkaly videopřehrávače s navigačními tlačítky – přehrát, pozastavit, přeskočit. Navíc ovládání hlasitosti umožňuje ztlumit všechny zvuky v brýlích nebo je naopak zvýšit v případě potřeby. Závěrem nezbývá dodat nic jiného, že Google v podpoře opravdu nepokulhává a zlepšení lze pozorovat opravdu s každým novým měsícem, kdy vyjde nový aktualizační balíček. Uvidíme tedy, co ještě tomuto malému příslušenství od Googlu přinese budoucnost.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá více než 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim