reklama

Beats Audio možná už nenajdeme u HTC smartphonů

Beats Audio možná už nenajdeme u HTC smartphonů
2013-08-19T13:31:59+01:00
• 19. 8. 2013
2

Pokud se dnes podíváme na smartphony od HTC, tak na většině z nich najdeme na zadní straně logo Beats Audio. V podstatě se jedná o ekvalizér, který není nijak závislý na hardwaru, ale exkluzivně se nachází jen v tchajvanských mobilech. Není se čemu divit, jelikož HTC vlastní 25 % Beats Audio, což dává plné právo, aby si jen tak další výrobce nemohl dovybavit své mobily. Ovšem nyní se ukazuje, že by HTC mohlo přijít o svůj podíl.

htc-rezound-review-back-beats-audio-logo

Zatím se nejedná o potvrzenou zprávu, ale zdroj potvrdil webu The Wall Street Journal, že v současnosti se mají hledat způsoby u Beats Audio, jak získat zpět podíl vlastněný výrobcem smartphonů. Není to poprvé, jelikož už na začátku léta se konal neúspěšný pokus o získání investic na odkoupení, ale nyní se navíc hledá strategický investor. Není nám jasno, co vede majitele Beats Audio k takovým krokům, ale zřejmě vidí svou šanci bez HTC.

Například v minulém roce Beats Audio mělo příjmy ve výši 1 miliardy dolarů. Navíc majitelé si myslí, že společnost má rostoucí tendenci a výrobce smartphonů ji může zdržovat. Pokud by došlo k odkoupení podílu, tak nám není jasno, jestli mobily z Tchaj-wanu ztratí vylepšený zvuk. Je možné, že se červené logo Beats Audio objeví u konkurenčních firem.

Zdroj: online.wsj.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Radek Spáčil

19. 8. 2013, 16:21

Není nám jasno… A co vám není jasno, vždyť HTC je skoro na hranici bankrotu a jeho budoucnost je nejistá.

Ľuboš Šarlina

19. 8. 2013, 14:09

Jedna bába povídala…

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim