reklama

Toshiba pĹ™edstavila 3 tablety – dva z nich majĂ­ rozlišenĂ­ 2560 x 1600 aktualizováno

Toshiba pĹ™edstavila 3 tablety – dva z nich majĂ­ rozlišenĂ­ 2560 x 1600 [aktualizováno]
2013-07-16T20:16:47+01:00
• 16. 7. 2013

Aktualizováno 16.7.

Toshiba se pochlubila v červnu pěknými tabletovými novinkami, přičemž nás zajisté zajímaly samotné ceny. Nyní se všechny tři tablety objevují v obchodě Amazon a nejnižší varianta bude nabízena za 299 eur. Pokud ale budete chtít vyšší specifikace, tak si připlatíte. Excite Pro vás přijde dle německého Amazonu na 429 eur a Excite Write na 599 eur.

Toshiba-Excite-Pure-Europe-available

Původní článek 4.6.

SpoleÄŤnost Toshiba se celkem snaží, ale zatĂ­m moc nezaujala dobrĂ© postavenĂ­ na trhu s tablety. Tentokrát to zkouší rovnou se tĹ™emi novinkami, pĹ™iÄŤemĹľ kaĹľdá z nich zapadá do jinĂ© cenovĂ© kategorie, ale jejich rozmÄ›ry jsou velmi podobnĂ© – jedná se o 10palcovĂ© modely.

nexusae0_PRO3

Nejlevnější tablet se jmenuje Toshiba Excite Pure a disponuje rozlišením 1280 x 800 pixelů. Je poháněn Tegrou 3, která má k dispozici 1 GB RAM. Bude nabízen jen v 16GB variantě, ale nechybí zde slot na microSD karty. Na zadaní straně se nachází 3MPx foťák a přední strana je osazena běžnou kamerkou. Nechybí porty micro HDMI a micro USB. Na tabletu jsou také dva stereo reproduktory s DTS Premium Voice Pro. Cena je stanovena na 299 dolarů.

Vybavenějším modelem je Tochiba Ecite Pro, který nabídne displej o stejné úhlopříčce, ale tentokrát zde najdeme rozlišení 2560 x 1600 pixelů. Výkon bude dodávat Tegra 4, která má již 2 GB RAM. Interní úložiště se zastavilo na 32 GB a zadní kamera má 8 MPx. Stereo reproduktory jsou od Harman Kardon a opět disponují technologií DTS Premium Voice Pro. I zde najdeme microSD,  micro HDMI a micro USB. Cena tentokrát poskočila na 499 dolarů.

nexusae0_write11

PoslednĂ­m modelem je Toshiba Excite Write, která se liší jen v nÄ›kterĂ˝ch parametrech od pĹ™edchozĂ­ho modelu. Například displej má ochranu Corning Gorilla Glass 2. NavĂ­c je u tohoto modelu i stylus s pĹ™idanĂ˝mi aplikacemi – TruPen a TruNote. Jedná se vlastnÄ› o jedinĂ˝ rozdĂ­l, dĂ­ky kterĂ©mu cena poskoÄŤila na 599 dolarĹŻ. Pokud tedy nevyuĹľijete stylus, bude se vám hodit model Excite Pro.

DSC_4941-hero_verge_super_wide DSC_4919-hero_verge_super_wide

U všech modelů je systém Android 4.2 Jelly Bean a všechny disponují zatím jen WiFi konektivitou. Jejich dostupnost je hlášena na červenec. První zamíří do USA, ale zjevně bude možné každý z těchto modelů zakoupit na oficiálních stránkách výrobce.

Zdroje: androidpolice.com, theverge.com, unwiredview.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim