reklama

Statistika

[Statistika] Jelly Bean je již nejpoužívanější verzí Androidu
2015-12-08T20:43:15+02:00
• 9. 7. 2013

Ještě před měsícem jste si na Dotekománii mohli přečíst o tom, že Android ve verzi 2.3 s označením Gingerbread si stále drží největší podíl na trhu. V článku jsme také předpovídali brzký příchod Jelly Beanu na první místo, a to právě díky nadcházející verzi Androidu 4.3, která také ponese označení Jelly Bean. Android 4.3 sice ještě představen nebyl, Jelly Bean ale i přesto dokázal obsadit první místo s celkovým podílem 37,9 %. Tuto informaci potvrdil sám Google, který již tradičně každý měsíc sbírá aktuální informace o podílu všech verzí Androidu na trhu. Jelly Bean si oproti minulému měsíci polepšil o 4,9 %, dají se tak předpokládat aktualizace ze strany prodejců zařízení a mobilních operátorů. Částečně za to mohou také prodeje Nexus zařízení a Google Edition telefonů.

Screenshot_1

Konkrétně nejnovější Android ve verzi 4.2 si oproti minulému měsíci přilepšil o 1,6%, podíl verze 4.1 se zvýšil o 3,3 %. Naopak patrný pokles je vidět u rok a půl staré verze 4.0 s označením Ice Cream Sandwich, celkově klesla o 2,3 %. Dosavadní král Gingerbread byl již úspěšně sesazen z trůnu, také zaznamenal pokles o 2,3 %. Zajímavý je také minoritní podíl dosud nezmíněných verzí s označením Donut, Eclair, Froyo a Honeycomb. Oproti minulému měsíci nezaznamenal Google u těchto verzí žádnou změnu, celkově tak zabírají 4,7% podíl na trhu.

Android-OS-versions

Za moderní verzi Androidu se dá kromě Jelly Beanu považovat i Ice Cream Sandwich, obě verze nyní zabírají 61,2% podíl na trhu. Vývojářům aplikací se tak naskytla vhodná příležitost přestat podporovat zastaralé verze Androidu a začít tak vyvíjet moderní Holo aplikace podle aktuálních trendů, které již do starých verzí Androidu nelze zakomponovat. Během letních prázdnin se dá také očekávat nový Android ve verzi 4.3, který byl již spatřen na LG Nexus 4 i obou aktuálních telefonech z řady Google Edition. Současně se také můžeme připravit na dosud neoznámený tablet Nexus 7 druhé generace, který podle certifikačních dokumentů bude také obsahovat nadcházející Android. S příchodem verze 4.3 přijde nová vlna zájemců o systém Android, ještě větší potlačení nechvalně známé fragmentace Androidu je tak téměř zaručeno. Na to si ale zase budeme muset počkat do dalšího měsíce, kdy Google zveřejní novou statistiku.

Zdroj: developer.android.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Martin Šindler

Technologický nadšenec, který si rád hraje se vším, co má displej. Na Dotekománii píše především o aplikacích pro Android a Windows Phone, které ho nějakým způsobem dokážou zaujmout. Občas nějakou tu aplikaci rovněž přeloží do češtiny.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat