reklama

Sony Xperia Z získává port Androidu 4.3

Sony Xperia Z získává port Androidu 4.3
2013-07-09T07:37:46+01:00
• 9. 7. 2013

Samsung nedávno neudržel tajemství a svět se dočkal Androidu 4.3, byť stále čekáme na oficiální uvedení Googlem. Prozatím si mohli tuto verzi systému vyzkoušet jen majitelé Samsungu Galaxy S4, jelikož uniklá verze pochází z Google Edition. Bylo jen otázkou času, kdy se někomu podaří portace na jiné zařízení. Nyní zde máme dobrou zprávu pro majitele smartphonu Sony Xperia Z, jelikož vývojář Taylor_Swift udělal port Android 4.3 právě pro tento model.

rom

Hned na začátku musím upozornit, že se jedná o velmi brzkou beta verzi a ne vše funguje tak, jak by mělo. Prozatím prochází port testováním uživatelů z XDA Developers, přičemž již nyní se objevila chyba například s webovým prohlížečem Chrome. Ten je nutné první odstranit ze zařízení a následně si musíte stáhnout novou verzi z obchodu Play. Pokud byste se rozhodli pro vyzkoušení, spíše vám radíme zvolit vyčkávací strategii, dokud se neobjeví novější verze. Stáhnout ROM můžete ve vláknu na XDA Developers.

Android-4.3-315x560

Nyní se ale objevuje další otázka, jestli se vývojářům podaří udělat portace na jiná zařízení. Možná se dočkáme podpory dalších smartphonů, ale raději doporučujeme počkat na oficiální uvedení Androidu 4.3.

Zdroj: androidspin.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim