reklama

Plán MediaTeku v roce 2013 ve znamení 2, 4 a 8 jader

Plán MediaTeku v roce 2013 ve znamení 2, 4 a 8 jader
2013-07-25T12:30:03+01:00
• 25. 7. 2013

Společnost MediaTek, kterou většina zná jen díky cenově dostupným procesorům ukrytým uvnitř zařízení pocházející z Číny nebo Indie, zveřejnila plány a veškeré informace o připravovaných procesorech pro chytré telefony a tablety pro tento rok. Počítat můžeme s nenáročnými dvoujádrovými, ale také s dlouho očekávaným osmijádrovým procesorem.

mediatek

Celkově se jedná o 12 procesorů, kde 7 z nich se objeví u tabletů a zbylých 5 bude vyplňovat vnitřek chytrých telefonů. Procesory od MediaTeku jsou jedním z mnoha důvodů, proč se čínští výrobci a jejich vlastní zařízení stále drží na mobilních trzích a jsou konkurenceschopní velkým výrobcům s věhlasnými jmény.

Loňský rok byl nejvíce k vidění procesor s označením MT6577, který byl součástí většiny telefonů z Číny a střední třídy. Letošní rok jsme doslova přesyceni procesorem MT6589, jehož využití bylo možné zaregistrovat i u výrobců, jako je Sony nebo HTC. Nadcházející plány MediaTek zveřejnil v přehledných tabulkách, z nichž je zřejmá i výbava samotných modelů.

MediaTek - telefony

MediaTek - tablety

Zdroj: gizchina.com

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim