reklama

Nový patent Applu poodhaluje možné ovládání iWatch

Nový patent Applu poodhaluje možné ovládání iWatch
2013-07-03T13:29:02+01:00
• 3. 7. 2013

Zřejmě již na konci roku si budeme moci vybrat z většího množství chytrých hodinek. Jedny z nich by mohly pocházet přímo od Applu, ale zatím jen víme, jak se budou jmenovat – iWatch. Bohužel stále nemáme ani jeden únik informací nebo designu, takže můžeme jen odhadovat, kterou cestou se společnost z Cupertina vydá.

Ovšem nyní se objevil patent, který by mohl nastínit způsob ovládání. V tuto chvíli například Sony nabízí Smartwatch 2, jež jsou vybaveny dotykovým displejem, takže při ovládání zastíníte prstem celou plochu. Apple možná na to půjde z jiného konce a nabídne dotykovou vrstvu v rámečku hodinek. Nový patent popisuje využití na dolní a levé straně speciální plochy, díky kterým se zřejmě budeme navigovat v systému hodinek.

screen-shot-2013-07-02-at-9-43-01-am

Samozřejmě to neznamená, že by hodinky iWatch neměly mít dotykovou plochu na displeji. Zřejmě se bude jednat jen o doplněk k ovládání. Jedná se však jen o odhad a není jasné, jestli zrovna tento patent bude využit u iWatch, ale je to pravděpodobné. Apple se i v tomto případě zajisté soustředí na maximálně kvalitní a jednoduché ovládání, které bude určeno masám.

Zdroj: 9to5mac.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim