reklama

Nokia odkupuje podíl v Nokia Siemens Networks za 2 miliardy eur

Nokia odkupuje podíl v Nokia Siemens Networks za 2 miliardy eur
2013-07-01T07:30:56+01:00
• 1. 7. 2013

Nokia se již delší dobu potýká s finančními problémy, kvůli kterým je nucena restrukturalizovat svoje podnikání. Za minulý kvartál vykázala opět ztrátu, byť prodeje jejich smartphonů rostou. Pokud byste si mysleli, že se soustředí na větší škrty, tak vás asi překvapíme. Podle webu Bloomberg Businessweek dojde v brzké době k velkému nákupu ze strany Nokie, která odkoupí větší podíl ve společném byznysu se společností Siemens.

Screenshot_84

Konkrétně se jedná o 50% podíl v Nokia Siemens Networks, o co se již snažil finský výrobce v roce 2011, ale veškerá jednání skončila neúspěšně. Nyní by mělo dojít k obchodu hlavně z toho důvodu, že Siemens se chce soustředit na jiná odvětví, jako jsou energetika, železnice a zdravotní péče. Celková částka by měla dosahovat na 2 miliardy eur.

Společnost Nokia Siemens Networks od roku 2007 nevykazovala příjmy a spíše se jednalo o ztrátové podnikání, ale letos se vše obrátilo k dobrému a poprvé se ukázaly zisky. Ovšem nebylo to jen tak. I v tomto případě muselo první dojít na škrty, které se dotkly například 17 000 zaměstnanců, kteří byli propuštěni. Nokia si od tohoto obchodu slibuje lepší finanční výsledky, jelikož samotný zisk z Nokia Siemens Networks by mohl vyrovnat ztrátu z prodeje smartphonů. Prozatím se má celé jednání odehrávat v utajení, přičemž potvrzení z obou stran očekáváme v řádech dnů nebo týdnů.

Zdroj: businessweek.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim