reklama

Google zřejmě vymění Asus za LG u tabletů

Google zřejmě vymění Asus za LG u tabletů
2013-07-28T09:11:14+01:00
• 28. 7. 2013

Letos jsme se dočkali nové generace sedmipalcového tabletu od Googlu, jehož název bude nějakou dobu dělat problém. Nijak se neliší od modelu z roku 2012. Takže raději volíme  označení Nexus 7 (2013). Zatím se neví, kdy bude možné novinku zakoupit oficiálně v České republice, ale předpokládá se, že se u nás objeví nejdříve na konci září. Nexus 7 (2013) již zamířil k některým majitelům a zahraniční redakce jej testují. Ovšem nyní se objevují informace, že se jedná o poslední 7palcový tablet z dílny Asusu pro Google.

Screenshot_123

Podle analytika Ming-Chi Kuo dojde k výměně společnosti za LG, která již vyrábí Nexus 4. Dokonce se zde ukazuje, že by se mělo jednat o strategické rozhodnutí, kdy Google chce získat užší vztah s korejským výrobce. Údajně chce více využívat technologické základny LG, čímž by získal lepší přístup k LG Display. To by mohlo znamenat, že se příští rok objeví Nexus 7 s vylepšeným displejem.

Divize LG Display navíc úzce spolupracuje s Applem na dodávkách zobrazovacích panelů, takže možná i zde je nějaká souvislost. Prozatím si budeme muset minimálně rok počkat, jestli LG bude vyrábět 7palcový tablet, ale je nutno upozornit, že Asus je v tomto sektoru daleko silnější. Možná chce Google dát příležitost i jiné firmě, jelikož Asus si zlepšil renomé právě na Nexusu 7 (2012).

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim