reklama

Google Glass jsou zranitelné, ale již byla vydána záplata

Google Glass jsou zranitelné, ale již byla vydána záplata
2013-07-19T07:40:37+00:00
• 19. 7. 2013
Thumbnail

Již nějakou dobu můžeme obdivovat nejnovější hračku od Googlu, přičemž pár vybraných lidí může začít vyvíjet své aplikace pro Google Glass. Dokonce máme jistotu, že mezi prvními aplikacemi bude i zástupce z České republiky díky společnosti eMan. Ovšem kromě novinek a příprav se dozvídáme jednu nemilou skutečnost. Systém v brýlích byl jednoduše napadnutelný útočníky.

4a89b__Google-Glass-Vision

V Google Glass je upravený systém Android 4.0.4, přičemž se zde nenachází standardní prostředí. Navíc v současnosti se jedná o poměrně zastaralý systém, kterému chybí bezpečnostní opravy. Objevil se totiž způsob, jak převzít úplnou kontrolu nad systémem. K tomu postačilo zobrazit brýlím speciální QR kód, díky kterému by majitel již nebyl jediným, kdo by měl nad brýlemi kontrolu.

Ve výsledku by se jednalo o velmi závažnou chybu, která by mohla mít nedozírné následky při zahájení prodeje. Naštěstí Google zasáhl a vydal záplatu, která opravila danou chybu. Ovšem nyní se bezpečnostní agentury začínají zaměřovat i na brýle, jestli se neobjeví další slabina.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit