reklama

Google Glass jsou zranitelné, ale již byla vydána záplata

Google Glass jsou zranitelné, ale již byla vydána záplata
2013-07-19T07:40:37+01:00
• 19. 7. 2013

Již nějakou dobu můžeme obdivovat nejnovější hračku od Googlu, přičemž pár vybraných lidí může začít vyvíjet své aplikace pro Google Glass. Dokonce máme jistotu, že mezi prvními aplikacemi bude i zástupce z České republiky díky společnosti eMan. Ovšem kromě novinek a příprav se dozvídáme jednu nemilou skutečnost. Systém v brýlích byl jednoduše napadnutelný útočníky.

4a89b__Google-Glass-Vision

V Google Glass je upravený systém Android 4.0.4, přičemž se zde nenachází standardní prostředí. Navíc v současnosti se jedná o poměrně zastaralý systém, kterému chybí bezpečnostní opravy. Objevil se totiž způsob, jak převzít úplnou kontrolu nad systémem. K tomu postačilo zobrazit brýlím speciální QR kód, díky kterému by majitel již nebyl jediným, kdo by měl nad brýlemi kontrolu.

Ve výsledku by se jednalo o velmi závažnou chybu, která by mohla mít nedozírné následky při zahájení prodeje. Naštěstí Google zasáhl a vydal záplatu, která opravila danou chybu. Ovšem nyní se bezpečnostní agentury začínají zaměřovat i na brýle, jestli se neobjeví další slabina.

Zdroj: ubergizmo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim