reklama

Nokia si vybrala Windows Phone, jelikož se bála „Samsungu“

Nokia si vybrala Windows Phone, jelikož se bála „Samsungu“
2013-07-19T08:00:04+01:00
• 19. 7. 2013
4

Dnes již můžeme vzpomínat na dobu, kdy Nokia vládla světu mobilů, ale při pohledu do minulosti se musíme ptát, kde udělala chybu. Samozřejmě již nyní můžete křičet, že její největší omyl byl ve vybrání systému Windows Phone. S tímto rozhodnutím jsme se dočkali i nemilé zprávy, že MeeGo bude jen na jednom smartphonu, přičemž jsme se už nedočkali jakéhokoliv pokračování. Ovšem stále visí ve vzduchu otázka, proč se Nokia rozhodla pro Windows Phone a nevybrala si Android.

nokia-elop

Již mnohokrát jsme zaznamenali od našich čtenářů, že by si koupili nějakou Lumii, ale jedině se systémem Android. Steve Elop nyní poskytl webu Guardian vysvětlení, proč se rozhodli před dvěma lety pro systém od Microsoftu. Steve jednoznačně řekl, že hlavním důvodem byla obava dominance jednoho výrobce se smartphony s Androidem.

Museli se tak rozhodnout, jestli se stanou tím druhým výrobce, nebo půjdou vlastní cestou a odtrhnou se od všech ostatních. Nyní je jasné, že Androidu vládne svým způsobem Samsung. Díky svému postavení, rivalitě a výrobním kapacitám má největší nabídku modelů na světě, přičemž díky systému od Googlu se stal výrobcem číslo jedna. Elop dodává, že rozhodnutí nelitují a současné postavení jim dává nějaké výhody. Ve své podstatě má pravdu, jelikož si dnes vlastně můžete vybrat mezi iOS (Apple), Android (Google) nebo Windows Phone (Microsoft). Nokia díky svému postavení vládne platformě WP, což dokazují i nová čísla za Q2 2013.

Stephen-Elop-Nokia-President-and-CEO-and-Steve-Ballmer-Microsoft-CEO-2

Bylo by nadmíru zajímavé, kdyby se finský výrobce rozhodl pro Android. Možná by se Nokia stala prémiovým výrobce a mohla by se tak zaměřit na vybavené a kvalitní top modely. Zatím netušíme, jestli si Nokia vybuduje natolik silné postavení, že nebudeme pochybovat o jejím rozhodnutí, které bylo představeno v únoru 2011. Ovšem někteří analytici stále říkají a opakují se, že by finský výrobce měl začít produkovat zařízení se systémem Android.

Zdroj: guardian.co.uk

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

„Již mnohokrát jsme zaznamenali od našich čtenářů, že by si koupili nějakou Lumii, ale jedině se systémem Android.“

Osobně jsem si koupil Lumii jen kvůli tomu, že na ní není Android.

Presne tak.. Lumie bez WP si nedokazu predstavit. Byla by to jen dalsi detska hracka s Androidem..

„Již mnohokrát jsme zaznamenali od našich čtenářů, že by si koupili nějakou Lumii, ale jedině se systémem Android. “

Osobně jsem si pořídil Lumii jen kvůli tomu že na ní není Android.

Radek Daníček

19. 7. 2013, 16:49

Tak to je pecka, ti manazeri jsou opravdu lidi na svem miste. Radsi budu tedy jednicka jakozto vyrobce telefonu se systemem WP, ale bez zisku, nez delat druhy housle u Androidu a vydelavat. Opravdu zajimavy:o)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim