reklama

Zřejmě objeven nejsofistikovanější trojan pro Android

Zřejmě objeven nejsofistikovanější trojan pro Android
2013-06-09T13:27:49+02:00
• 8. 6. 2013
4

Škodlivý software se objevuje takřka v každém operačním systému, přičemž se nevyhne ani mobilním telefonům nebo tabletům. Za poslední dobu se poměrně hojně řeší tato problematika u Androidu, ale je nutné podotknout, že ani jiné systémy nejsou zcela v bezpečí. Největší riziko hrozí, když instalujete aplikace mimo oficiální obchody. Nyní zde máme dle společnosti Kaspersky jeden z nejsofistikovanějším trojanů, co byl kdy objeven.

Samozřejmě se nebude snažit o to, aby vám nefungoval mobilní telefon. Jeho cílem je krádež dat a hlavně výdělek. Jmenuje se Backdoor.AndroidOS.Obad.a a bezpečnostní firma uvedla, že je poměrně těžce identifikovatelný a navíc v některých případech je ztíženo jeho odstranění. Nezaměřuje se jen na jednu problematiku nebo typ útoku/krádeže. Sám o sobě rozesílá placené SMS zprávy, stahuje a instaluje další malware, dokáže se šířit skrze Bluetooth a zvládá provádět příkazy do příkazové konzole.

android_trojan_01s

Bylo objeveno, že po prvním spuštění odesílá data na server androfox.com a konkrétně se jedná o MAC adresu Bluetooth, jméno operátora, telefonní číslo, IMEI, zůstatek na účtu uživatele (daného telefonního čísla), jestli má trojan administrátorské oprávnění a místní čas. Pokud by Backdoor.AndroidOS.Obad.a získal administrátorské oprávnění, tak je takřka nemožné se jej zbavit.

V tuto chvíli společnost Kaspersky odeslala všechna potřebná data do Googlu a snaží se stopovat samotný trojan. Prozatím se nejedná o rozšířený software – 0.15 % všech infekcí, které byly zaznamenány.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Stickler Stickleru

9. 6. 2013, 12:02

Kaspersky je sr.c :D nechapu jak na to zrovna Kaspersky mohl prijit O.o to sou veci… Asi zacnu verit na UFO :D

Milan Meduna

9. 6. 2013, 3:49

Tak si to aleapon po sobe prectete hosi.:)

Milan Meduna

9. 6. 2013, 3:49

*alespon

Daniel Čermák

8. 6. 2013, 10:32

Hodně aplikací co jsem stáhl z GP mělo v sobě adware, i když to není tak úplně vir, ale spíš otravná reklama mezi notifikacemi a podobně, měl by si to Google víc hlídat. Zvlášť když při instalaci mimo Play nabízí ověření aplikace.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim