reklama

Texas Instruments – nová technologie MaxLife pro baterie

Texas Instruments – nová technologie MaxLife pro baterie
2013-06-08T09:30:57+02:00
• 8. 6. 2013

Hned na začátku musím uvést, že zde nemáme převratnou technologii baterií, která by přinesla větší kapacitu nebo delší výdrž smartphonu na jedno nabití. Novinka od Texas Instrument se jmenuje MaxLife a jejím cílem je prodloužení životnosti baterie a zrychlení nabíjení.

U každého smartphonu dochází k opotřebovávání baterie a její specifikace se postupem času zhoršují. Například kapacita se snižuje a doba pro jedno nabití se zvětšuje. Právě tento problém má řešit MaxLife, ale nejedná se jen o software, který by řídil samotný cyklus nabíjení. V tomto případě jsou zapojeny speciální čipy, které se v reálném čase starají, aby se baterie při nabíjení třeba příliš nezahřívala. Vlivů je zde více, přičemž se používá inovativní modelový degradační systém zabraňující zhoršování vlastností baterie.

ti-maxlife

V laboratorních podmínkách bylo změřeno, že došlo ke snížení doby nabíjení a prodloužení životnosti baterie o 30 %. Technologie MaxLife je prozatím určena pro jedno-článkové baterie Li-ion. Budeme si muset počkat, jestli nějaký výrobce sáhne po této novince, ale například již nyní známe cenu čipů. Při objednávce 1000 kusů vyjde jedna sada na 2,5 dolaru.

Zdroj: androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim