reklama

Jailbreak tipy: hlasové asistentky

Jailbreak tipy: hlasové asistentky
2013-06-08T16:10:00+02:00
• 8. 6. 2013
1

Máme tu další sobotu a s ní další díl našeho seriálu, ve kterém se věnujeme jailbreaku na iOS zařízeních. Dnes máme na plánu podívat se na hlasové asistentky a to samozřejmě Siri. Ukážeme si její vylepšení a instalaci na starší zařízení, pro něž není oficiálně dostupná a také se zaměříme na Google Now.

JB-TIPY4

SIRI – [Ac!D]

Pokud se vám líbí hlasová asistentka Siri, kterou Apple představil s iPhonem 4S a máte starší iPhone (konkrétně iPhone 4 a 3GS) nebo starší iPod Touch, máte možnost si touto úpravou vychutnat Siri i na vašem zařízení. Siri jsem sám otestoval na iPhonu 4 a funguje bez problémů jako na oficiálně podporovaných zařízeních. Celkově působí velmi dobře a má i smysl pro humor, jen škoda, že neumí česky a ani většinu českých jmen nedává. Rozhodl jsem se také napsat návod na její instalaci na iOS 6.0 – 6.1.2.

obrázek 2 obrázek 1

Návod na instalaci:

  1. Otevřete si Cydii, klikněte na Manage -> Sources -> Edit -> Add a zde napište cydia.bassamkassem.com a pak klepněte na Add Source
  2. Až se zdroj přidá, najděte si v něm [Ac!d]Siri-iOS 6.x.x podle verze vašeho systému a tu nainstalujte a restartujte vaše zařízení
  3. Poté přidejte další zdroj (Manage -> Sources -> Edit -> Add) a do tohoto řádku vepište wordjelly.com/repo
  4. Najděte a nainstalujte iOS 6 WordJelly Control Panel a restartujte znovu vaše zařízení
  5. Běžte do nastavení ->  Obecné -> Siri a zapněte ji
  6. V nastavení najděte Ac!d settings a zapněte Siri zde

 obrázek 5 obrázek 4

7. A ještě v nastavení klepněte na Wordjelly a nainstalujte certifikát
8. Nakonec restartujte zařízení a máte Siri k dispozici!

NOWNOW

Druhým tipem je dnes utilitka s názvem NowNow, která vám při dlouhém držení home buttonu (čili stejná aktivace jako Siri) otevře hlasové vyhledávání v aplikaci Google Now, kterou musíte mít pochopitelně nainstalovanou z AppStore. Jedná se o opravdu jednoduchý bezplatný tweak a v některých případech se hodí Google Now více, obzvlášť při lokálním vyhledávání například restaurantů, kde Siri od Applu pokulhává. Hledejte v Cydii v základních zdrojích.

obrázek 1_1 obrázek 2_1

 

ASSISTANTENHANCER

Toto rozšíření přineve do Vaší Siri nové příkazy a možnosti vyhledávání. Díky tomuto rozšíření umí nyní Siri vyhledávat v AppStore, spouštět hudbu v Spotify či Groovesharku, najít koncerty ve vašem okolí, najít texty k písničce, vyhledávat v slovníku, říct kolik RAM využíváte a také třeba zapamatovat si GPS souřadnice, kde jste zaparkovali. Bohužel toto rozšíření (a i všechna ostatní) fungují jen na zařízeních, kde je Siri oficiálně podporovaná. Za tuto vychytávku zaplatíte 1.99 dolaru.

AssistantEnhancer-iPhone

Nejsme odpovědní za jakékoli škody, které mohou při instalaci Siri nastat. Vše děláte na vlastní riziko.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Miroslav Růžička

Redaktor a moderátor na našem YouTube kanálu a nadšenec do moderních technologií, který na našem webu působí již od roku 2013. Mobilní telefony ho ale zajímají již od dětství.

Komentáře

Mám problém s instalaci siri na iphone 4 ios 6.0 když naistaluji to první acd siri… tak v nastavení siri mám, ale když jdu k dalšímu kroku tak po naistalování wordjelly už tam siri nemám,abych ho aktivoval můžete mi pomct ? Předem děkuji

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat