reklama

Hodinky KREYOS – vodotěsné, s gesty a hlasovým ovládáním

Hodinky KREYOS – vodotěsné, s gesty a hlasovým ovládáním
2013-06-26T08:45:26+02:00
• 25. 6. 2013
1

Tento rok asi bude patřit chytrým hodinkám, i když už přes rok můžeme sledovat snahy menších společností. Zatím je lídrem na tomto trhu Sony. Představí druhou generaci svých SmartWatch. Nyní se objevuje další startup, který chce nabídnout nejvybavenější hodinky na trhu. Jmenují se Kreyos a chlubí se vodotěsností, což zejména uvítají uživatelé, kteří by rádi vlastnili hodinky do extrémnějších podmínek.

ks_3stack

Samozřejmě to není jediná přednost této novinky. Hodinky nabídnou například podporu hlasového ovládání díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru. To navíc umožňuje využít Kreyos jako hands free v určitém ohledu. Nemusíte se bát, že byste hodinky museli držet nějak u ucha, jelikož je většinou využijete jako hlasitý odposlech. Zajímavostí je například gyroskop, díky kterému si můžete navolit gesta, na základě kterých bude vykonán určitý povel. To znamená, že máchnutím můžete přeskočit přehrávanou písničku na vašem mobilu nebo cokoliv jiného. Možnosti si můžete sami navolit.

ks_hanger_002

Propojení s mobilem je realizováno pomocí Bluetooth, přičemž nejste omezeni typem systému na vašem smartphonu – je zde přímá podpora Windows Phone, Android a iOS. Dokonce jsou vybaveny i funkcí pro nalezení ztraceného mobilu. Ve výbavě nechybí i senzory na měření srdeční aktivity, activity tracker a podobně. Ačkoliv se jedná o hodinky, nechybí možnost vložení do jiného uchycení – třeba i na krk se šňůrkou nebo na triko pomocí klipu. Sice nemáme informace o použitém displeji, ale z dostupných materiálů jde vidět pouze monochromatický panel, takže se zřejmě sáhlo po e-inku. Tvůrci slibují výdrž na jedno nabití až 7 dnů.

Bohužel je tu jeden háček. Jedná se o startup, takže se hledají menší investoři, kteří pomohou celému projektu. Kreyos potřebuje na svou realizaci 100 000 dolarů, ale již nyní mají na kontě 84 000 dolarů, přičemž do konce zbývá 45 dnů.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Petr Kramoliš

27. 6. 2013, 12:19

Aktuálně již mají $212,548

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim