reklama

Facebook zřejmě pracuje na RSS čtečce

Facebook zřejmě pracuje na RSS čtečce
2013-06-24T07:00:51+02:00
• 24. 6. 2013

Už příští pondělí se rozloučíme se službou Google Reader, která sloužila po léta jako jediný zdroj informací pro mnoho uživatelů. Stala se oblíbeným nástrojem i profesionálů, ale Google rozhodl, že je na čase ukončit tuto službu. Posledních několik měsíců uživatelé neustále hledali adekvátní náhradu, přičemž většina z nich přešla na Feedly. Facebook zřejmě vycítil příležitost a svůj nový projekt by chtěl představit v co nejbližší době.

bitpix-facebook-v-google-hpMedium

Bohužel nemůžeme čekat RSS službu, jak ji známe z dřívějších dob. Podle Wall Street Journal (WSJ) se má jednat o aplikaci, která bude magazínového typu. Hlavně by měla konkurovat Flipboardu a Pulse. S největší pravděpodobností zde budeme moci taktéž přidávat RSS zdroje, ale prozatím nemáme dostatek informací o tom, jak tato novinka bude pracovat.

WSJ uvádí, že kódové označení je Reader, takže se možná už při začátku prací mohlo jednat o konkurenci pro Google Reader. Facebook ale na nové službě pracuje již rok, takže nemohli ani tušit, že Google Reader bude ukončen. Nyní jsme ovšem zvědaví, jestli se tento projekt vydaří, jelikož poslední podlehl kritice a setkal se odporem. Tím myslím Facebook Home, který neuspěl na Play Store a jediný mobil s tímto launcherem se vůbec neprodává dobře.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim