V AT&T měla Nokia ukazovat nový smartphone a tablet

V AT&T měla Nokia ukazovat nový smartphone a tablet
2013-06-05T06:57:17+02:00
• 5. 6. 2013

Nokia nedávno představila svůj nejnovější model se jménem Lumia 925, která zaujme svým kovovým zpracováním. Již delší dobu se ale spekuluje o smartphonu s Windows Phone, který by měl být následníkem mobilu PureView 808. Jednalo se o zařízení, které nabídlo operační systém Symbian, ale jeho největší přednost byla v 41MPx foťáku.

nokia-tablet-130602

Nyní se objevují spekulace pocházející od zaměstnance amerického mobilního operátora AT&T, že se Nokia měla pochlubit dvěma zařízeními. Tím prvním má být mobil se systémem Windows Phone 8, který by měl disponovat 41MPx senzorem, stejně jako u PureView 808. Prozatím se o tomto mobilu mluvilo jako o Nokii EOS, ale již má své další kódové označení Elvis. Zřejmě se jedná o variantu pro americký trh.

Není to nijak horká novinka, ale zdroj prozradil, že finský výrobce měl ukázat i tablet, který samozřejmě bude mít systém Windows. Zatím netušíme, jestli se jednalo o plnohodnotnou verzi nebo o RT. Základní design má vycházet z aktuální řady mobilů Lumia a jelikož je zde zájem spolupracovat s operátorem, tak se dá předpokládat, že bude mít nativní podporu technologií 3G nebo 4G. Samozřejmě nás zajímá, kdy se vlastně Nokia chce pustit do souboje mezi tablety. Zatím se hovoří o letním uvedení, ale ani tyto informace nemusíme brát zcela vážně. Otázka je, jestli by finský výrobce měl zkoušet svoje štěstí na poli tabletů.

Zdroj: electronista.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Šéfredaktor, tvůrce dotekomanie.cz, androiďák, podcaster v PZL. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Reklama

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat