reklama

Telefónica uvedla plány na prodej Firefox OS smartphonů

Telefónica uvedla plány na prodej Firefox OS smartphonů
2013-05-09T09:47:18+01:00
• 9. 5. 2013

Nejnovější mobilní operační systém Firefox OS, který je vyvíjen společností Mozilla, se letos chystá mezi běžné zákazníky. V tuto chvíli si mohou vývojáři pořídit první telefony, ale chystá se oficiální prodej u mobilních operátorů. Největším hráčem je zde Telefónica, která investovala nemalé prostředky do tohoto systému. Právě tento operátor má velké plány s Firefox OS, jelikož si slibuje větší kontrolu nad samotným ekosystémem.

firefox_os_0

Prozatím se jen odhadovalo, kdy se první mobily dostanou mezi zákazníky, a nyní máme již jasno. Telefónica hodlá ve třetím čtvrtletí uvést smartphony s Firefox OS na trh. Konkrétně se dočkají zákazníci ve Španělsku, Kolumbii a ve Venezuele. Následovat bude dalších 5 zemí, které ještě nebyly specifikovány, ale můžeme odhadovat, že se zde nevyskytuje České republika.

TelefĂłnica následnÄ› bude nabĂ­zet tyto smartphony ve vĂ˝chodnĂ­ EvropÄ›, z ÄŤehoĹľ se dá odhadovat, Ĺľe do naší zemÄ› zavĂ­tajĂ­ aĹľ v prĹŻbÄ›hu roku 2014. MobilnĂ­ operátor chce využít souÄŤasnĂ˝ stav trhu s mobily, jelikoĹľ je zde stále vÄ›tší zastoupenĂ­ „hloupĂ˝ch“ mobilĹŻ. CenovÄ› dostupnÄ›jší zařízenĂ­ s tarifem mĹŻĹľe nalákat souÄŤasnĂ© zákaznĂ­ky k pĹ™estupu na smartphony pod taktovkou mobilnĂ­ho operátora.

Předpokládá se, že Firefox OS se objeví u výrobců LG, Huawei a Sony. Ovšem první zařízení budou od Alcatelu a ZTE. V tomto ohledu můžeme očekávat souboj se systémem Tizen, který je vyvíjen hlavně s přispěním Samsungu, ale jsou zde zainteresováni i další mobilní operátoři.

Zdroj: pocket-lint.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim