reklama

Sony Honami opráší značku Cyber-Shot

Sony Honami opráší značku Cyber-Shot
2013-05-02T09:15:24+02:00
• 2. 5. 2013
2

Skutečností je, že Sony nemá v nabídce pořádný fotomobil. Ani nejvyšší model Xperia Z se nevyrovná ostatním výrobcům, ani když disponuje vylepšeným senzorem Exmor RS. Tento nedostatek má vyvrátit připravovaný model Honami, který by mohl dostat Sony opět na výsluní, jako tomu bylo za dob Sony Ericssonu. Hodlá udělat vše, a proto oživuje značku Cyber-Shot, která znamenala špičku mezi fotoaparáty mobilních telefonů. Posuďte sami, snímač velikosti 1/1.6″ je druhý největší po Nokia PureView 808 a bude oplývat rozlišením až 20 MPx. Dokonce jeho velikost předčí Samsung Galaxy Camera! Prvotřídní skleněné čočky Cybershot G zajistí ostrý a detailní obraz.

Xperia_ZL_sqC_Sony_Cybershot

Není tajemstvím, že přes dobré hardwarové parametry trápí většinu Xperií přílišná komprese finálních snímků. Tomu se bude chtít Sony vyhnout použitím algoritmů z kompaktních fotoaparátů Cyber-shot. Také grafické rozvržení prvků bude bližší klasickým fotoaparátům. Usilovně se také pracuje na režimu rozšířené reality. Co se osvětlení týče, zatím se uvažuje o trojici možností – Xenon, 2x LED nebo Plasma blesk. Noční snímky by mohly vypadat lépe díky technologii Exmor RS, ale v praxi se moc neosvědčila. Samotný design telefonu je velkou záhadou, ale neměl by mít velká záda jako PureView a vnitřnosti si vezme pravděpodobně z Xperia Z. Představení očekáváme v létě , třeba na veletrhu IFA.

Sony_Honami_camera

Zdroj: vr-zone.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Michal Král

2. 5. 2013, 16:14

Jak je to s iPhone čipem a jeho velikostí?

Mohli by udělat něco kolem 5-6k pro méně majetné..

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat