reklama

Samsung – 95% podíl z celkových zisků za Android smartphony pro Q1 2013

Samsung – 95% podíl z celkových zisků za Android smartphony pro Q1 2013
2013-05-21T11:29:24+01:00
• 21. 5. 2013
1

To, že Samsung kraluje mezi smartphony s operačním systémem Android, není žádná novina. Dokazují to nejen prodejní statistiky, které vám čas od času přinášíme. Aktuální výsledky analýzy společnosti Strategy Analytics říkají, že jihokorejská společnost za první čtvrtletí 2013 zaznamenala 95% podíl na celkových ziscích z prodeje smartphonů s operačním systémem Android, což je opravdu impozantní výsledek.

samsung-stock

Senior analytik společnosti Strategy Analytics – Neil Shah dále dodává, že platforma Android držela 43% podíl z celkového mobilního průmyslu, který zaznamenal v prvním čtvrtletí tohoto roku provozní zisk 12,5 miliardy dolarů. Další senior analytik společnosti Strategy Analytics – Woody Oh řekl, že úspěch Samsungu spočívá v efektivním řetězci dodavatelů a kvalitních produktech.

Na druhém místě se umístila společnost LG, která zaznamenala 3% podíl. Takto nízký zisk u LG je dán především tím, že společnost není schopna reagovat na širokou nabídku telefonů, které dokáže zákazníkům nabídnout právě Samsung. Výkonný ředitel pro výzkum společnosti Strategy Analytics – Neil Mawston sdělil, že Samsung kromě jasné vedoucí pozice v oblasti světového průmyslu smartphonů s Androidem, vytváří mnohem větší zisky z Androidu, než sám Google, a díky této silné pozici by mohl výrazně ovlivnit další vývoj a směr ekosystému Android.

Zdroj: intomobile.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

len tu netrepte! Jediny kto bude ovlivnovat dalsi vyvoj androidu je sam google! Tak sa preberte a netahajte sem ten bulvar, ktory roznasaju ludia, ktory samsungu uspech zavidia.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim