reklama

Nvidia se zaměří na střední třídu, sází na Tegru 4i

Nvidia se zaměří na střední třídu, sází na Tegru 4i
2013-05-21T11:07:18+02:00
• 21. 5. 2013

Společnost Nvidia se na veletrhu CES2013 pochlubila hned několika novinkami, mezi kterými byl  superrychlý procesor Tegra 4. Pár týdnů poté byl uveden jeho papírově slabší sourozenec Tegra 4i, který je sice taktován na vyšší frekvenci, ale používá papírově slabší architekturu ARM Cortex-A9 r4. Na webu The Motley Fool byl zveřejněn rozhovor s viceprezidentem společnosti Nvidia pro investorské vztahy  – Robem Csongorem, který poodkryl plány společnosti pro letošní rok.

Tegra-4i_die_shot_575px

Csongor sdělil, že společnost dává jasně najevo, že působení v oblasti dodávek procesorů pro smartphony, ve které si chce najít své místo, se bude odehrávat hlavně ve střední třídě, která není tak dominantně ovládána, jak high-end segment, kde dominují dva nejvýznamnější hráči – Samsung a Apple. Dle Csongora si tito dva nejvýznamnější producenti zajišťují dodávky převážně sami v podobě tzv. in-house procesorů. Výjimkou je Samsung, který kromě svých čipů Exynos používá pro levnější modely čipy od Qualcommu.

Dle Csongora střednímu segmentu v současné době dominuje Snapdragon S400, který byl nedávno uveden na trh. Csongor sdělil, že čip Tegra 4i bude tím pravým konkurentem pro tento segment. Střední a nižší segment je kromě Samsungu a jeho levných modelů, které jsou osazeny převážně levnými Snapdragony, rozmělněn mezi zbylé producenty, kterými jsou LG, HTC a Huawei a v neposlední řadě jej také výrazně ovlivňují levné smartphony z čínské produkce. Právě zde cítí společnost Nvidia šanci prorazit se svými čipy Tegra 4i, které by měly přinést až trojnásobně vyšší výkon oproti čipům Snapdragon S400.

tegra-stats-473x600

Csongor se v rozhovoru mimo jiné také zmínil o projektu Shield, o němž se hodně mluvíh, a byl s velikým nadšením přijat mezi náruživými hráči. Tento počin hodnotí Csongor jako velice dobrý krok. Jeho obavy se však týkají ceny. Částka 349 dolarů je podle něj příliš vysoká. “Mnoho výrobců dnes nabízí herní rozšíření v podobě konzolí, které lze připojit k Androidu či jinému zařízení za cenu kolem 25 dolarů, sice nenabízejí takový komfort jako Shield, ale proč by měli uživatelé platit tak vysokou částku za lepší komfort?”  říká Csongor. Na druhou stranu však vidí veliký potenciál, který porovnává s upadajícím zájmem o Sony PlayStation Vita či Nintendo 3DS, právě v síle platformy Android a jejího ekosystému, která díky své otevřenosti láká veliké množství herních vývojářů.

Dle slov Csongora Nvidii v nejbližší budoucnosti čekají dodávky Tegra 4i certifikovaných smartphonů pro společnost AT&T, chystaných na čtvrté čtvrtletí tohoto roku. Společnost tak prozatím oddaluje nástup Tegry 4, která se zřejmě rozšíří na světové trhy příští rok. Budeme sledovat, jak dobře si Nvidia povede v jejích plánech a zdali se dokáže prosadit mezi konkurencí.

Zdroj: fool.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat