reklama

Samsung opět trhá prodejní rekordy na poli smartphonů

Samsung opět trhá prodejní rekordy na poli smartphonů
2013-05-01T08:26:25+01:00
• 1. 5. 2013

Pár dní nazpět zveřejnil jihokorejský Samsung své prodejní výsledky za první čtvrtletí roku 2013, které ještě upřesňují a doplňují výsledky analytických společností Strategy Analytics a IDC. Podle výsledků analýz společnosti Strategy Analytics dodal Samsung za první čtvrtletí tohoto roku 69,4 milionů zařízení a dle analytické společnosti IDC je toto číslo ještě o něco vyšší a činí 70,7 milionů zařízení.

Q1-2013-Samsung-Apple-LG-ZTE-Huawei-smartphone-market-share

Pokud výsledky porovnáme se stejným obdobím v loňském roce, zjistíme, že se Samsungu podařilo tato čísla zdvojnásobit a stává se tak opět největším producentem chytrých telefonů. Bezesporu na těchto výsledcích mají lví podíl levné telefony s Androidem, nicméně výrazně se na prodejích podílely i smartphony Galaxy S III a Note II.

Pokud se podíváme na tržní podíl, i zde zaznamenal Samsung oproti loňskému roku růst, kdy z původních 28,8 % došlo ke zvýšení na 32,7 %. Celkový počet dodaných zařízení za první čtvrtletí 2013 pak činí 216,2 milionů kusů.  Pokud se podíváme na konkurenci, druhou příčku obsadila společnost Apple a třetí LG a za nimi pak zůstaly čínské společnosti  Huawei a ZTE. HTC, Nokia, Sony, Motorola či Black Berry se do první pětky nedostaly.

Zdroj: unwiredview.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Android geek, android root experimentátor, blogger, příležitostný bajker. Závislák na dobré kávě a dobrém vínku. Požitkář, snílek a srdcař ..... alespoň toto se o mě říká. Mám rád nové věci, impulsy. Mám rád změnu, protože ta znamená život.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim