reklama

Samsung Galaxy S4 – první smartphone s certifikaci TCO

Samsung Galaxy S4 – první smartphone s certifikaci TCO
2013-05-18T11:30:31+01:00
• 18. 5. 2013

Společnost Samsung kromě marketingového úspěchu, který zaznamenává skrze dodávky a prodej, získala také důležité ocenění v oblasti ekologie a šetrnosti výrobků k životnímu prostředí. Nezávislá asociace TCO Development ocenila aktuální vlajkovou loď Samsung Galaxy S4 certifikátem TCO a ten se tak stal prvním smartphonem v historii, který toto ocenění získal. Dle TCO Development právě Galaxy S4 maximálně přispívá k rozvoji udržitelnějších mobilních zařízení. Asociace TCO Development dospěla k závěru, že při výrobě a vývoji smartphonu Galaxy S4 byly dodrženy principy udržitelného rozvoje a že produkt vychází vstříc poptávce zákazníků po  ekologicky udržitelných mobilních zařízeních.

Samsung-GALAXY-S-4-Lacks-FM-Radio-Here-Is-Why

Při vývoji telefonu GALAXY S4 jsme se ve svém rozhodování řídili poptávkou zákazníků po výrobcích, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Jsme potěšeni, že jsme se stali prvním výrobcem chytrých telefonů, který získal certifikát TCO. Potvrzuje to, jak velký důraz klademe na udržitelnost,” uvedl JK Shin, prezident a generální ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „Je to již druhý významný certifikát, který telefon GALAXY S4 od svého uvedení na trh obdržel. Získali jsme také certifikaci Platinum ECOLOGO udělovanou americkým Underwriters Laboratories. Naši zákazníci si mohou být jisti, že každé zařízení, které uvedeme na trh, je šetrné k životnímu prostředí a dodržuje principy udržitelného rozvoje,“ doplnil JK Shin.

Abychom získali trochu bližší náhled, co jednotlivé normy posuzují, v krátkosti si je můžeme popsat tak, jak jdou chronologicky za sebou:

  • TCO´92 – Účelem bylo snížit vyzařování elektrického i elektromagnetického pole monitoru, zvýšit energetickou účinnost a bezpečnost.
  • TCO´95 – Norma byla přísnější než z roku 1992. Rozšířila se také nově na klávesnice, LCD monitory, notebooky a počítačové skříně.
  • TCO´99 – Šlo o rozšíření předchozí normy. Zahrnovalo ergonomické řešení klávesnic. Požadavky byly přísnější a bylo přesně popsáno, jak měřit rozhodující veličiny. Heslem byla „4 éčka“: Ekologie, Energie, Emise, Ergonomie.
  • TCO´03 – Zaměřeno hlavně na materiály, ze kterých jsou vyrobeny kryty. Charakteristické pro tuto normu je, že černý monitor nikdy nemůže certifikát této normy získat, protože černá barva příliš kontrastuje s jasem monitoru, což unavuje oči, a tudíž nesplňuje ergonomické požadavky.

Posuzovaný smartphone pro získání certifikace TCO musí splnit celou řadu kritérií včetně těch sociálních, ekonomických a ekologických. Z hlediska sociálních požadavků bylo prokázáno, že společnost Samsung prosazuje zásady sociálně odpovědné výroby a dodržuje závazky obsažené ve smlouvách. TCO Development rovněž dospěla k závěru, že produkt Galaxy S4 neobsahuje žádné nebezpečné materiály, jako je například nikl, beryllium nebo rtuť, které mají negativní dopad na možnost recyklace po uplynutí životnosti výrobku. Z hlediska ekonomické udržitelnosti byl Galaxy S4 hodnocen po stránce energetické efektivity nabíječky a také z hlediska průmyslového designu, který zvyšuje jeho spolehlivost.

„Certifikát TCO umožňuje v případě chytrých telefonů zákazníkům snadněji zvolit takový výrobek, při jehož vývoji byl kladen důraz na udržitelnost. Předním výrobcům telefonů, jako například společnosti Samsung, dává certifikace skutečnou příležitost prokázat, že jejich výrobky přispívají k rozvoji udržitelnějších mobilních řešení,“ uvedl Sören Enholm, generální ředitel TCO Development.

Zdroje: samsung.com, tcodevelopment.com

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim