reklama

AOSP přímo od Sony pro Xperia Tablet Z

AOSP přímo od Sony pro Xperia Tablet Z
2013-05-18T10:42:33+01:00
• 18. 5. 2013

Sony nepatří k těm firmám, které by se snažily nějak ztěžovat práci komunitě. Již jsme mohli vidět několik úspěšných projektů, kde tato společnost šla přímo vstříc vývojářům. Nyní opět přichází s Android Open Source Project, ale tentokrát je určen pro nejnovější tablet Xperia Tablet Z, jehož specifikace jsou na výborné úrovni.

Sony-Xperia-Tablet-Z-settings-640x358

Díky novému projektu budou moci uživatelé opustit modifikovaný systém a používat tablet s čistou verzí systému Android. V tuto chvíli ale Sony varuje, že současná verze AOSP není určena pro běžné používání a chybí zde aplikace a služby od Googlu (lze doinstalovat). Doslova společnost vyzývá vývojáře, aby pomohli s doděláním systému. Přímo na GitHubu nabízí zdrojové kódy a možnost, aby se kdokoliv zapojil. Dokonce na oficiálním Youtubu kanálu najdeme video s první verzí systému Android (AOSP) běžící na tabletu.

Pokud jste sledovali video pozorně, mohli jste si všimnout například verze Androidu. Pokud vás tedy zaujal tento projekt a chtěli byste pomoci, navštivte stránky Sony Mobile.

Zdroj: phandroid.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim