reklama

Rozhodnuto! Novým předsedou ČTÚ bude Jaromír Novák

Rozhodnuto! Novým předsedou ČTÚ bude Jaromír Novák
2013-05-16T09:13:04+01:00
• 16. 5. 2013

Vláda společně s premiérem Petrem Nečasem ještě včera v noci rozhodla, že současného předsedu Českého telekomunikačního úřadu, Pavla Dvořáka vystřídá ve své funkci na další tři roky bývalý ředitel divize digitální ekonomiky ministerstva průmyslu a obchodu, současný radní ČTU, Jaromír Novák. Od května tohoto roku se tedy můžeme dočkat prvních výrazných změn, týkající se telekomunikačních služeb v České republice.

ctu

Podle slov ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby byl Novák nejvhodnějším kandidátem na tuto pozici z profesního hlediska. Jeho prvním úkolem bude dokončení aukce o LTE sítě, po jehož skončení bychom mohli přivítat čtvrtého plnohodnotného operátora na našem mobilním trhu. Pavlu Dvořákovi nebyl prodloužen mandát, díky nedokončení aukce o zmiňovanou LTE síť, a tak zůstává pouze řadovým radním.

Jaromír Novák si klade za hlavní cíl úspěšně dokončit aukci kmitočtů, která by měla zvýšit konkurenční prostřední. Dále si také přeje větší transparentnost a ochranu samotných spotřebitelů. „Důležitý je ale i současný tlak na všechny hráče na trhu, aby nabízeli své služby srozumitelně, jasně a bez malým písmem psaných právnických kliček,“ dodal Novák.

Nového představu čeká nepřeberné množství nevyřešených úkolů, které převezme po svém předchůdci a mezi ně například patří aukce kmitočtů, dokončení analýz trhu mobilního telefonování nebo vyřešení sporu neuhrazených faktur vedený mezi operátory a zákazníky, kde tyto případy odmítají soudy převzít.

Jaromír Novák

Jaromír Novák

  • Narozen: 12. prosince 1979 ve Vysokém Mýtě
  • Vystudoval: právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultu informačního managementu na Univerzitě Hradec Králové
  • Poslední funkce: člen Rady ČTÚ
  • Záliby: literatura a moderní technologie
  • Zajímavosti: Do jeho kompetence na MPO patřila problematika poštovních služeb, služeb informační společnosti a agenda odboru elektronických komunikací. Aktivně se podílel mimo jiné na vyjednávání tzv. telekomunikačního balíčku v době českého předsednictví v Radě EU v roce 2009. Byl členem týmu pro implementaci nových regulačních pravidel do českého právního prostředí.

Zdroje: byznys.ihned.cz, ctu.cz

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 10 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim