reklama

Rozhodnuto! Novým předsedou ČTÚ bude Jaromír Novák

Rozhodnuto! Novým předsedou ČTÚ bude Jaromír Novák
2013-05-16T09:13:04+02:00
• 16. 5. 2013

Vláda společně s premiérem Petrem Nečasem ještě včera v noci rozhodla, že současného předsedu Českého telekomunikačního úřadu, Pavla Dvořáka vystřídá ve své funkci na další tři roky bývalý ředitel divize digitální ekonomiky ministerstva průmyslu a obchodu, současný radní ČTU, Jaromír Novák. Od května tohoto roku se tedy můžeme dočkat prvních výrazných změn, týkající se telekomunikačních služeb v České republice.

ctu

Podle slov ministra průmyslu a obchodu Martina Kuby byl Novák nejvhodnějším kandidátem na tuto pozici z profesního hlediska. Jeho prvním úkolem bude dokončení aukce o LTE sítě, po jehož skončení bychom mohli přivítat čtvrtého plnohodnotného operátora na našem mobilním trhu. Pavlu Dvořákovi nebyl prodloužen mandát, díky nedokončení aukce o zmiňovanou LTE síť, a tak zůstává pouze řadovým radním.

Jaromír Novák si klade za hlavní cíl úspěšně dokončit aukci kmitočtů, která by měla zvýšit konkurenční prostřední. Dále si také přeje větší transparentnost a ochranu samotných spotřebitelů. „Důležitý je ale i současný tlak na všechny hráče na trhu, aby nabízeli své služby srozumitelně, jasně a bez malým písmem psaných právnických kliček,“ dodal Novák.

Nového představu čeká nepřeberné množství nevyřešených úkolů, které převezme po svém předchůdci a mezi ně například patří aukce kmitočtů, dokončení analýz trhu mobilního telefonování nebo vyřešení sporu neuhrazených faktur vedený mezi operátory a zákazníky, kde tyto případy odmítají soudy převzít.

Jaromír Novák

Jaromír Novák

  • Narozen: 12. prosince 1979 ve Vysokém Mýtě
  • Vystudoval: právo na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně a Fakultu informačního managementu na Univerzitě Hradec Králové
  • Poslední funkce: člen Rady ČTÚ
  • Záliby: literatura a moderní technologie
  • Zajímavosti: Do jeho kompetence na MPO patřila problematika poštovních služeb, služeb informační společnosti a agenda odboru elektronických komunikací. Aktivně se podílel mimo jiné na vyjednávání tzv. telekomunikačního balíčku v době českého předsednictví v Radě EU v roce 2009. Byl členem týmu pro implementaci nových regulačních pravidel do českého právního prostředí.

Zdroje: byznys.ihned.cz, ctu.cz

reklama
reklama

Antonín Horňáček

Členem Dotekománie od samotného založení a tato věrná podpora trvá přes dlouhých 9 let. Oblíbeným výrobcem je jednoznačně kalifornský Apple, ale velmi rád vzpomíná na BlackBerry.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim