reklama

Plovoucí notifikace jako běžná aplikace

Plovoucí notifikace jako běžná aplikace
2013-05-30T13:00:56+01:00
• 30. 5. 2013

Facebook nedávno představil celkem revoluční způsob, jak komunikovat se svými přáteli skrze aplikaci Messenger. Daná funkce se jmenuje Chat Head a jedná se o systém notifikací, který se vám zobrazí, když vám někdo napíše. Plovoucí kolečko s fotografií vašeho kamaráda z Facebooku se zalíbilo nejen uživatelům a vývojáři z XDA Developers začali pracovat na portaci této funkcionality. Vzápětí se objevil systém notifikací vycházející z Chat Heads na ROM Paranoid Android. Bohužel pro vyzkoušení musíte nainstalovat upravenou verzi systému Android.

Screenshot_10

Nyní se ukazuje, že nebudete potřebovat nějaké silné úpravy systému. Vývojářům se podařilo tuto funkcionalitu rozšířených notifikací zabalit do jedné aplikace, která nepotřebuje ani root na všem smartphonu. Jmenuje se Floationg Notification a zatím se nachází ve verzi alpha. Z toho vyplývá, že je v raném stádiu vývoje, ale již nyní se ukazují videa, která slibují dobrou funkčnost.

Pokud se tedy rozhodnete vyzkoušet nový systém,  musíte očekávat, že se mohou naskytnout problémy. Ovšem na druhou stranu se horlivě pracuje na dokončení celé aplikace. Již v tuto chvíli disponuje zajímavými možnosti, přičemž si můžete vybrat, které aplikace se vám budou ve Floating Notification objevovat. Stahovat nejnovější verzi můžete ve vláknu XDA Developers.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim