Koupí Facebook navigaci Waze za miliardu dolarů?

Koupí Facebook navigaci Waze za miliardu dolarů?
2013-05-15T13:55:30+02:00
• 15. 5. 2013

Fenomén dnešní doby – Facebook asi nemusím nikomu popisovat či představovat. Waze, izraelská komunitní “turn-by-turn” navigace už možná nemusí být všem tak úplně povědomá, ale pokud jste se někdy rozhodovali, kterou navigaci vyzkoušet, určitě jste se s tímto pojmem setkali. Jedná se o nesmírně populární navigační systém, který oproti jiným nabízí právě onu komunitní přidanou hodnotu, díky které jsou data a informace o dění na silnicích shromažďována jednotlivými uživateli v reálném čase. K letošnímu dubnu používalo navigaci zhruba 44 milionů uživatelů.

Download-Waze-3-6-for-Android

Již v současné době jsou obě společnosti, tedy jak Facebook, tak Waze partnery. Waze nabízí možnost uživatelům sdílet jejich cesty s přáteli na Facebooku a tak plánované sjednocení dává celkem smysl. Je každopádně více než vzrušující očekávat, jak Facebook naloží s touto novou oblastí, ve které je nováčkem. Navigaci Waze by pak  tento krok mohl přinést celkové zkvalitnění služby díky získání silného finančního zázemí.

V současné době již probíhají jednání a posunula se do pokročilé fáze, kdy lze s velkou pravděpodobností očekávat, že bude mít akvizice, která je vyčíslena částkou až jedné miliardy dolarů, úspěch. Pro doplnění si připomeňme nedávnou akvizici rovněž v hodnotě jedné miliardy dolarů, kdy Facebook koupil sociální službu Instagram.

Zdroj: mashable.com

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Jakub Sobotka

Působí v IT a svět IT a mobilních technologií byly vždy jeho vášní. Ve volném čase rád sportuje, čte, nebo se toulá přírodou. Ač uživatel Apple platformy, velmi dobře si rozumí i s Androidem.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 2
PanzerGlass S24 MP Mraz 1

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat