reklama

Foxconn zřejmě začne vyrábět vlastní smartphony

Foxconn zřejmě začne vyrábět vlastní smartphony
2013-05-29T14:01:51+01:00
• 29. 5. 2013
1

Společnost Foxconn není nijak extrémně známá v mobilním trhu u koncových zákazníků. Ovšem opak je pravdou. Právě u této firmy si nechávají mnohé společnosti vyrábět své smartphony a jednou z největších je  Apple. Americkému gigantovi vyrábí iPhony a iPady, ale zřejmě kvůli menším problémům v poslední době mění svou strategii.

129559123

U Foxconnu bylo zaznamenáno několik prohřešků a zaměstnávání mladistvých, ale daleko větší problémy jsou v oblasti výroby zařízení. Zřejmě se vedení společnosti rozhodlo, že se nyní pustí do výroby vlastních smartphonů. Za roky výroby pro jiné společnosti mají zajisté dostatek zkušeností, a tak není sebemenší problém nabídnout vlastní mobily.

Tyto kroky mají napomoci Foxconnu v expandování a posílení pozice na trhu. Nyní se proslýchá, že by první zařízení mohlo být představeno již 3. června se systémem Firefox OS. Zatím není jasné, jestli se objeví na trhu mobily s logem Foxconn, nebo se opět bude jednat o výrobu pro nějakého partnera. Ovšem spekulace hovoří o větším množství zařízení. Možná se dočkáme toho, že velkým společnostem přibude nový výrobce, který se přímo zapojí do konkurenčního boje.

Zdroj: theverge.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Igor Ďurček

29. 5. 2013, 15:05

Viac konkurencie…nizsie ceny…len tak dalej… :-)

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim