reklama

Twitter se zapojí do projektu Google Glass

Twitter se zapojí do projektu Google Glass
2013-04-12T10:14:02+02:00
• 12. 4. 2013

Google si pohrává s chytrými brýlemi Glass, o kterých víme již nějakou dobu. Zatím jsme byli svědky jen nějakého testování, kterým si Google spíše ověřoval, jestli je zde zájem. Ten se ihned dostavil, a proto pokračoval ve vývoji. Aspoň takto jednoduše by se dal celý projekt pospat. V tuto chvíli budou rozesílány brýle mezi 3000 průzkumníků, kteří budou moci vyvíjet aplikace, nebo si jen budou pohrávat.

kpcb-google-glass-2

 John Doerr, Eric Schmidt and Sergey Brin

Ještě bude nějakou dobu trvat, než si bude moci běžný člověk koupit Google Glass, ale již nyní se vytvářejí projekty, které mají podpořit veškerá snažení pro vývoj. Proto taky vznikl investiční syndikát Glass Collective, který má podporovat nadějné projekty pro chytré brýle.

 John Doerr je členem tohoto syndikátu a nechal se slyšet, že již nyní zde jsou společnosti, které se zapojují do vývoje svých aplikací. Jednou takovou firmou je i Twitter, který začal pracovat na svém řešení pro Google Glass. Bohužel nemáme více informací, ale dá se usuzovat, že podobného zájmu bude přibývat.

V tomto ohledu se dá říci, že pokud si nějaký projekt najde podporu u jiných firem, je nakročeno k úspěchu. Produkt bez obsahu nebo podpory jiných společností nemá moc šancí na úspěch, ale u brýlí od Googlu se dá počítat s čím dál větším zájmem. Prozatím tedy musíme počkat do doby, než se Glass stanou součástí běžné nabídky obchodů. Do té doby se zjevně vyvine a vytvoří dostatečné množství aplikací a využití.

Zdroje: thenextweb.com, kpcb.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim