reklama

Google Drive se více otevřel vývojářům všech androidích aplikací

Google Drive se více otevřel vývojářům všech androidích aplikací
2013-04-05T06:47:11+02:00
• 5. 4. 2013

Google Drive získává nové funkce u rozhraní API, které využijí převážně vývojáři aplikací pro systém Android. Ovšem jedná se také o pozitivní zprávu pro uživatele smartphonů a tabletů. Od této chvíle se nemusejí uchovávat data aplikací výhradně na mobilních zařízení nebo je jakkoliv synchronizovat s nějakým cloudovým úložištěm.

google-drive-thumb

Vývojáři mohou uložit veškeré soubory do Google Drive daného uživatele, čímž prakticky dochází k záloze pro pozdější použití. Jsou zde dvě možnosti, které lze využít současně. Data aplikace se uloží do složky „Application Data“ a nastavení lze vložit do „Custom file properties„. Do nich má přístup pouze daná aplikace a sám uživatel si nemůže jejich obsah procházet. Pouze uvidí, kolik místa zabírají na disku.

app-data

 

Asi vás napadlo, že by se dané soubory mohly nějakým způsobem zálohovat, abyste si je mohli přesunout na jiné zařízení. To zřejmě nebude potřeba a pokud vývojáři budou na tento způsob myslet, mohl by se vyřešit jeden velký problém. Představte si, že si nainstalujete aplikaci, která bude takto využívat Google Drive. Vše je propojené a synchronizované s vaším účtem. Pokud to tvůrci umožní, tak při přihlášení na jiném zařízení, si může aplikace stáhnout z cloudového úložiště veškerá potřebná data. Tím dojde k synchronizaci a nebudete muset myslet na přenášení souborů nebo nastavení.

Zdroj: googleappsdeveloper.blogspot.de

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim