reklama

U Applu se zřejmě zvažuje odvolání Tima Cooka

U Applu se zřejmě zvažuje odvolání Tima Cooka
2013-04-23T07:02:36+02:00
• 23. 4. 2013

Apple nyní zajisté horlivě pracuje na nových produktech, které se mají představit ještě letos. Zřejmě bude uveden nový design u iPadu, vylepšený model mini a možná se dočkáme iPhonu 5S. Dokonce se spekuluje o hodinkách, ale možná je na ně ještě čas, než spatří světlo světa. Ačkoliv se firmě daří prodávat své produkty a stále je považována za jednu z nejsilnějších v mobilním odvětví, možná se schyluje k menšímu zemětřesení.

tim-cook

Časopis Forbes měl získat informace od svého zdroje z Wall Street, že správní rada zvažuje odvolání CEO společnosti Tima Cooka. Bohužel nikdo zatím nepotvrdil nebo nevyvrátil tyto spekulace, ale dle Forbesu se zvažuje rychlá výměna, která by se mohla uskutečnit v tomto roce. Hlavním důvodem má být hodnota akcií, která za posledních 6 měsíců relativně dosti klesá.

Apple Inc. Stock Chart   AAPL Interactive Chart - Yahoo! Finance

 

V září 2012 byla hodnota na 702 dolarech, ale v tuto chvíli se pohybuje na 398 dolarech. Z delšího hlediska dochází k výraznému poklesu, což se nelíbí mnohým ze správní rady a ani akcionáři nejsou nadšeni. Zatím netušíme, jestli tento důvod bude postačovat k odvolání. Navíc se ozývá magazín Fortune, který dodává, že zdroje Forbesu jsou vůči Applu nepřátelské a zpochybňuje váhu těchto informací. Tudíž vše musíme posunout do roviny spekulací, ale nemůžeme opomenout možnost zvratu v případě, pokud Apple nedokáže zaujmout novými produkty.

Zdroj: informationweek.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim