reklama

Android Jelly Bean skočil z 16.5 % na 25 %

Android Jelly Bean skočil z 16.5 % na 25 %
2013-04-03T07:00:37+02:00
• 3. 4. 2013

Přibližně před měsícem jsme vás informovali o zastoupení jednotlivých verzí systému Android, kde hlavní zprávou bylo, že Gingerbread již nedominuje s více jak 50% podílem. Pokud se podíváme na Jelly Bean ve verzích 4.1 a 4.2, dostaneme společné zastoupení v hodnotě 16.5 %. V tuto chvíli byla zveřejněna nová statistika a právě novější Android dosáhl již na 25 %.

2a337234-604e-47e1-87f2-b105c0990d2e

Jedná se o poměrně významný skok, ale samozřejmě to není jediná změna. Například Gingerbread klesl z 44.2 % na 39.8 %. Podobných poklesů došlo u všech starších verzí, což je poněkud podivné, když si vezmeme, že rozdíl mezi jednotlivými statistikami je přibližně jeden měsíc.

graph

Vlevo – data z 4. března | Vpravo – data z 2. dubna

Ovšem je zde jednoduché vysvětlení, které je uvedeno přímo na stránkách vývojářů systému Android. Došlo k úpravě způsobu měření dat. Původně se stačilo jedenkrát přihlásit do jakékoliv služby Googlu a hned jste byli započítání do statistik. Od prvního dubna dochází ke změně, kdy se musíte přihlásit nebo použít aplikaci Google Play Store, neboli je zde nutnost aspoň jednou se podívat od obchodu s aplikacemi, hudbou atd. s vaším smartphonem nebo tabletem.

Může se to zdát jako menší podvod ze strany Googlu, ale na druhou stranu zde nyní měří přesněji aktivní zařízení nebo uživatele, kteří stahují aplikace. Právě pro vývojáře obsahu Play jsou tyto statistiky důležité, aby věděli, pro kterou verzi systém má cenu vyvíjet aplikace.

Zdroj: developer.android.com

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat