reklama

Zakladatel CyanogenMod odchází od Samsungu

Zakladatel CyanogenMod odchází od Samsungu
2013-03-26T10:30:14+01:00
• 26. 3. 2013

Pokud se dnes řekne mezi lidmi, kteří znají značku Android, slovo CyanogenMod,  netřeba dále vysvětlovat. Jedná se o tým tvořený nadšenci, kteří pracují na jedné z nejrozšířenějších verzí Androidu, která funguje na miliónech zařízení. Zakladatelem CM je Steve Kondik, kterému podle mnohých patří sláva a čest.

steve-kondik-cyanogenmod-630x353

Posledních 19 měsíců pracoval pro Samsung, kde bylo jeho úkolem vytvoření perfektního smartphonu. Hlavně se měl zaměřit na lepší vzhled Androidu u Samsungu a jeho konzistenci. Zajisté se to povedlo, byť mnozí nemusí úpravy, které „ničí“ čistou formu systému.

O odchodu Steva jsme se dozvěděli prostřednictvím jeho příspěvku na sociální síti Google Plus, kde se spíše věnoval novému modelu SGS 4. O něm mluvil velmi kladně, ale mnohé spíše zajímalo, jaký byl pravý důvod odchodu od největšího výrobce mobilů na světě. Nemusíme hledat za celou situací něco negativního. Steve se vyjádřil o korejském výrobce velmi kladně a nemůže si na něj vůbec stěžovat.

Zvolil odchod jen z toho důvodu, že bylo na čase se pohnout dál. 19 měsíců je dlouhá doba a prostě chtěl změnit své pracovní místo a nasazení. V tuto chvíli není přesně řečeno, jaké výzvy ho čekají a u koho, ale rozhodně nebude zanedbávat komunitu kolem CyanogenModu.

Zdroj: technobuffalo.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim