reklama

Výrobce mobilních SoC ST-Ericsson definitivně končí

Výrobce mobilních SoC ST-Ericsson definitivně končí
2013-03-19T11:37:24+01:00
• 19. 3. 2013

ST-Ericsson byl vytvořen v roce 2008 společnostmi STMicroelectronics a Ericsson s cílem vyrábět mobilní SoC pro smartphony. Nejznámější produktová řada je NovaThor, která v poslední době upoutala na sebe dostatek pozornosti. Některé modely lákaly na nízkou spotřebu a jiné se chlubily extrémním výkonem. Bohužel od samotného založení ani jednou nevygenerovala nejmenší náznak zisku, což vedlo k jasnému rozhodnutí.

novathor-st-ericsson-chip-soc-processor

Majitelé ST-Ericsson se rozhodli pro definitivní ukončení společnosti a pro její rozebrání. Jedná se tak vlastně o rozvod obou mateřských společností, které převezmou některé závazky na sebe. STMicroelectronics si ponechá 950 zaměstnanců a bude pokračovat v podpoře, jak dlouho bude potřeba. Ericsson udrží 1500 pracovních pozic s hlavním cílem udržet výrobu 4G modulů.

Výsledky obrázků Google pro http   device.androidcommunity.com wp-content themes dcart2012 images soc-manufacturer st-ericsson_logo_200.jpg-200001

Celkově tak přijde o práci 1700 zaměstnanců, pro které nemá ani jedna firma uplatnění. STMicroelectronics očekává tímto krokem, že získá uzavřením ST-Ericsson 350-450 miliónů dolarů, což je v podstatě lepší, než prodělávat další peníze na neziskovém provozu. Bohužel se ST-Ericsson přidává k Texas Instruments a jiným společnostem, které musely být zavřeny pro příliš silnou konkurenci.

Zdroje: reuters.com, androidauthority.com

reklama
reklama

Přemysl Vaculík

Androiďák, šéfredaktor, tvůrce @dotekomanie a +dotekomanie.cz. Také milovník adrenalinových sportů, na které nemá čas.

Komentáře

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

TmavĂ˝ reĹľim