reklama

Top hry minulého týdne #7

Top hry minulého týdne #7
2013-03-27T14:24:56+01:00
• 27. 3. 2013

Každý týden vyjde na mobilních platformách nespočetné množství různých her, některé jsou zdarma, jiné ale něco stojí. Jak poznat, kterou hru opravdu koupit a které se obloukem vyhnout?  Cílem našeho seriálu je trochu uspořádat tento nepořádek a  pokrýt nejzajímavější tituly minulého týdne.

THMT7

Shoot Many Robots

Screenshot_2013-03-21-20-01-08 Screenshot_2013-03-26-14-09-51

Mobilní hra založená na indie multiplayerové plošinovce, která původně vyšla pro “vyspělejší” platformy jako Xbox 360, přichází také na Android. V roli protagonisty Waltera se chopíte důležitého úkolu – zničení robotů, kteří dobyli matičku Zemi. Shoot Many Robots je mixem klasické plošinovky s nekonečně ubíhající hrou ve stylu populárního Temple Run. Vaším úkolem bude běžet levelem různou kombinací tří cest, které se náhodně plní různými roboty, pastmi a překážkami, a sbírat zlaté matky, které slouží jako herní měna. A co za tyhle matky můžete kupovat? V obchodě je můžete směnit za zbraně, zbraně a další hromady zbraní rozdělených na dvě kategorie. Dále je k dispozici několik druhů klobouků a jiných pokrývek hlavy, které hráči přináší mnohé bonusy.

Boj je stejně jako pohyb docela dost omezený a rozhodně ne tak propracovaný jako v původní “dospělé” verzi. Graficky je Shoot Many Robots podařeným titulem, všechny modely vypadají propracovaně a prostředí také není vyloženě ošklivé, i když se docela často opakuje. Soundtrack je naopak přímo excelentní a i zvukové efekty napovídají tomu, že si mobilní verze od originální hry půjčila více než jen námět.

logo-app Shoot Many Robots Demiurge Studios Zdarma ANDROID

Ravensword: Shadowlands

nexusae0_ravensword1 utf-8IMG_0932

O Ravensword by se dalo říct, že je tou nejkomplexnější a nejplnější mobilní hrou, která kdy na Android zavítala. Co můžu říct jistě je to, že se jedná o to nejlepší mobilní RPG, co jsem kdy hrál. Příběh se ze začátku zdá relativně nezajímavý – další zaniklé království, jehož tajemství máte v roli fantasy hrdiny odhalit, ale v průběhu hry je plno dost nečekaných zvratů pěkně doplněných různými úkoly, na které ve světě narazíte. A čím se krom enormního světa a hromady úkolů budete moci v tomto RPG zabavit? Tisícovkami předmětů, několika různými skilly a schopnostmi, jízdou na koních a různých létajících stvořeních, magií, možností vyrábět a zlepšovat vybavení i zbraně a nakonec také zabíjením mnoha druhů nepřátel. Obsahu jsou ve hře opravdu tuny a Ravensword tak bude moci nabídnout hodiny a hodiny nelineární herní zábavy.

Grafickým zpracováním se také nejedná o žádnou druhořadou hříčku. Vše je velmi detailně vymodelované i otexturované a jen některé magické efekty vypadají trochu hůře. Co je ale opravdu omračující, jsou neskutečně nádherné a propracované levely, které vás očarují vždy, když se přesunete do jiné lokace. Ovládání je na mobilní poměry pohodlné a vy byste tak neměli vběhnout do situací, které by vás zbytečně frustrovaly. Vývojáři si u tohoto titulu neříkají zrovna o málo, ale v tomto případě se opravdu jedná o hru, která za těch cca 140 korun stojí.

logo-app Ravensword: Shadowlands 3d RPG Crescent Moon Games 6,99 US$ ANDROID

Order & Chaos Duels

Screenshot_2013-03-26-13-32-30 Screenshot_2013-03-26-14-05-53

Order & Chaos Duels je nejnovější hrou z dílen Gameloftu, následující starší online RPG a aréna hru ze stejné série. Od obou se ale podstatně liší. Jedná se totiž o online sběratelskou karetní hru, ve které si budete moci užít nejen sbírání karet a stavění balíčků, ale také krátkou kampaň a také multiplayer dělený na asynchronní (vy proti balíčku náhodného hráče) a standardní online. Do tajů samotného herního systému tu zabíhat nebudeme, od toho je ve hře detailní tutorial.

Jako veterána sběratelských karetních her mě trochu iritoval neskutečně omezený systém, který je zhoubou všech mobilních karetních her – od starších kousků jako Shadow Era až po novinky jako Order & Chaos Duels. Proč si na svých telefonech nemůžeme užívat něco trochu komplexnějšího? Další problém, který mě neskutečně iritoval, byla počáteční “tutoriálová” sekce hry, která trvá prvních 8 bojů a která většinou nedává vůbec žádný smysl. V tutoriálu existují 2 druhy her. První je kompletní autopilot proti silnějšímu soupeři, kde musíte následovat přesně to co vám hra řekne a druhou je volnější hra, která však probíhá proti soupeři, který má životů tak na jeden útok. Posledním problémem, na který jsem při hraní tohoto titulu narazil, je jeho dost mizivá náročnost. Počítač je většinou naprosto hloupý a kompletně ignoruje jakékoliv snahy o defenzivnější přístup.

Hra je přitom technicky velmi kvalitně zpracovaná. Prostředí odpovídá stylu karet, které jsou samotné velmi pěkně namalované a doplněné různými animacemi. Také mapa světa je propracovaná a ani zvukové efekty, které vás hrou doprovázejí, nezní špatně. Škoda jen té přílišné jednoduchosti.
logo-app Order & Chaos Duels Gameloft Zdarma ANDROID

Spider: Secret of Bryce Manor

Další přistěhovalec ze země iOS, které tato zajímavá adventura zůstala věrná neskutečné 4 roky. Ve Spideru se docela očividně zhostíte role malého pavoučka, který se vydá na dlouhou cestu nebezpečným opuštěným šlechtickým sídlem a se kterým budete muset překonávat mnoho nástrah od nepřátelského hmyzu až po nebezpečné pasti a akční puzzly. Na zjištění tajemství tohoto sídla budete mít 38 plně ručně malovaných levelů od kuchyní a pokojů až po děsivou půdu a sklepení.

Ovládání není nijak extrémně komplexní, i když vám jeho plné ovládání několik levelů zabere. Levely jsou naprosto nádherně nadesignované a umělecký nádech grafického stylu přidává na atmosféře. Také cena není nijak extrémní, takže i když se mi opravdu nelíbí to 4 leté ignorování Androidu, bylo by opravdu pokrytecké tuhle hru nedoporučit.

logo-app Spider: Secret of Bryce Manor Tiger Style 1,99 US$ ANDROID

Reign of Amira: The Lost Kingdom

nexusae0_150 nexusae0_225

Další velmi propracované RPG, které nám na naše mobilní zařízení přinesl přímo Qualcomm a jeho domácí Snapdragon Game Studio. Jedná se o pokračování původní hry s názvem Reign of Amira, která na Google Play vyšla před několika měsíci. Hra má víceméně jen jeden mínus, i když opravdu velký – jedná se o hru postavenou přímo pro nový Snapdragon 600, a tak si ji v dnešní době asi moc lidí nezahraje. Technologicky vypadá velmi působivě a jedná se tak o titul, který bude do budoucna velmi zajímavý, obzvláště při jeho nulové ceně.

logo-app Reign of Amira™: TLK Snapdragon Game Studio Zdarma ANDROID

Za zmínku také stojí nejnovější Humble Indie Bundle, o kterém jsme vám dnes už jeden článek přinesli.

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Reklama

galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24
galaxy s24

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat