Top hry minulého týdne #6

Top hry minulého týdne #6
2013-03-21T12:15:03+02:00
• 20. 3. 2013

Každý týden vyjde na mobilních platformách nespočetné množství různých her, některé jsou zdarma, jiné ale něco stojí. Jak poznat, kterou hru opravdu koupit a které se obloukem vyhnout?  Cílem našeho seriálu je trochu uspořádat tento nepořádek a  pokrýt nejzajímavější tituly minulého týdne.

THMT6

The Conduit HD

The Conduit si můžou fanoušci Nintenda pamatovat z Wii, na kterém v roce 2008 poprvé vyšel. V té době si jeho vývojáři určili nelehký úkol vytvořit kvalitní konzolovou FPS hru, která svým ovládáním nebude zaostávat za tehdejšími počítačovými střílečkami. Po 5 letech tato hra přichází i na Google Play a s čímž souvisela i výzva pro  vývojáře – vytvořit mobilní střílečku, která by svou kvalitou mohla konkurovat dnešním konzolovým verzím.

Příběh je relativně obyčejný. Mimozemšťané zaútočí na USA, dobijí Washington DC a vašim úkolem bude jeho zpětné získání. V čem tento titul září, je jeho technologická vyspělost. Hra je momentálně přístupná pouze pro zařízení s Tegrou 2 a 3, ale obě verze vypadají opravdu nádherně – hra je plná kvalitních textur, zajímavých modelů a i přes velmi kýčovitý příběh, dokáže překvapit některými designovými prvky, které obsahuje. Ovládání je podobně působivé a nabízí nejen plně upravitelné rozmístění dotykových ovládacích prvků, ale také přímo podporu drátových a bezdrátových ovladačů. The Conduit bych přece jen nesrovnával s moderními konzolovými hrami, když však vezmete v potaz to, že je z větší části zdarma a že v době svého prvního vydání stál 50 dolarů, bylo by hloupé jej alespoň nezkusit.

logo-app The Conduit HD High Voltage Software, Inc. Zdarma ANDROID

Chaos Rings II

Pokračování perfektního JRPG z dílen Square Enixu, o kterém jsme vám psali hned v prvním díle našeho seriálu. Stejně jako u prvního dílu se jedná o poněkud pozdní vydání velmi populární iOS verze a tomu odpovídá i cena, která je u prémiových RPG Square Enixu vždy relativně vysoká – celých 280 korun. Technologické zpracování je  o mnoho lepší než u předchozích dílů, a tak byste až na několik menších bugů neměli narazit na žádné větší problémy.

Příběh hry se se soustředí kolem postavy Darwina, který dostane za úkol zabít 5 vybraných lidí, a tak zachránit celý svět. Problémy nastávají až poté, co zjistí, že je jednou z těchto vybraných i jeho přítelkyně z dětství. Před ním tak stojí těžké rozhodnutí – zachránit svět zabitím nevinných lidí nebo do poslední chvíle hledat možnost jak zachránit všechny postavy. Ne zrovna nejepičtější a nejoriginálnější příběh, ale co jiného od JRPG čekat.

Grafické zpracování hry je naprosto bezchybné. Detailní modely, textury ve velkém rozlišení a nádherná prostředí opravdu pomáhají vytvářet unikátní atmosféru, kterou jen doplňuje podobně kvalitní soundtrack. Ovládání nepatří k nejlepším, což není u mobilních her zrovna ojedinělé.

logo-app CHAOS RINGS II SQUARE ENIX Co.,Ltd. 11,73 US$ ANDROID

Heroes of Destiny

Akční RPG v poslední době prožívají mobilní renesanci a Heroes of Destiny je přesně takovou hrou od vývojářského studia Glu Mobile. Hra je plně ve 3D a hráči umožní ovládání skupiny hrdinů při různých nebezpečných dobrodružstvích. Ovládání je plně optimalizované pro mobilní displeje a využívá několika gest k ovládání útoků a přesunů vašich postav. Grafické zpracování odpovídá dnešním standardům u podobných titulů, i když asi nikoho obzvláště neokouzlí.

Achillovou patou Heroes of Destiny je naprosto šílený systém IAP (In-app-purchase/nákupy v aplikaci), který Glu tlačí až k samotné hranici přípustnosti. Tomu také dopovídá hodnocení na Google Play, které se prvních několik hodin drželo na excelentních 4.8 hvězdách a které velmi rychle sklouzlo až k dnešním 4 – podle komentářů hlavně kvůli zneužívání IAP systému.

logo-app HEROES OF DESTINY Glu Zdarma ANDROID

Super Stickman Golf 2

Pokračování velmi úspěšné logické hry z dílen Noodlecake Studios, která nás v předchozích letech překvapila velmi netradičním využitím golfu při řešení různých logických problémů. Krom 20 nových levelů obsahuje druhý díl také hromadu věcí na sbírání a netradičně zpracovaný online multiplayer. Spojení multiplayeru a free-to-play modelu může z Super Stickman Golf udělat potencionálně opravdu populární sérii.

Krom standardních golfových prvků jako vodních jezírek, kopečků a písku můžete očekávat různé gravitaci popírající plochy, zrychlení, levely s několika míčky a další hromadu prvků, které asi v jiné golfové hře nenajdete. Grafické a zvukové zpracování není nejlepší, ale v podobné hře spíše hraje druhé housle samotné hratelnosti.

logo-app Super Stickman Golf 2 Noodlecake Studios Inc Zdarma ANDROID

10000000

Popsat tuto hru není zrovna jednoduchý úkol, už jen její název je totiž extrémně nestandardní. Kolik že je to nul? Přesně sedm a 10 milionů je skóre, kterého budete muset v této logické RPG dosáhnout, abyste s hlavním hrdinou unikli z temného hradu. Androidí verze přímo vychází z verze pro iOS, která se stala hitem už hned při jejím vydání cca před rokem a svým zpracováním rozhodně nezklame – vše bez problémů funguje a pěkně vypadá.

Hlavního hrdinu neovládáte přímo, víceméně jen spojujete 3 stejné znaky v reakci na to, jaké překážky zkříží cestu hrdinovi. Znaků existuje hned několik, z těch důležitějších třeba zmíním meč pro zabíjení nepřátel, nebo klíč pro odemykání truhel a dveří. Útěk z hradu si můžete ulehčovat nákupem různých předmětů a specifických schopností. Během svého útěku se také budete muset vypořádat s několika dost těžkými bossy. Ať už si chcete užít několik hodin kvalitní a netradiční zábavy, nebo vás láká retro grafické zpracování, je 10000000 hrou, která za necelých 50 Kč rozhodně stojí.

logo-app 10000000 EightyEight Games 3,11 US$ ANDROID

Stiknutím klávesy J se přesunete na starší článek, klávesa K vás přesune na novější.

💡 Získejte Dotekománie Premium a využijte web naplno.

reklama
reklama

Petr Plachý

Blázen do mobilního života, Androidu, Google a HTC. Fanatický anti-fanatik marně se snažící o rozšíření objektivity. Na Dotekománii si od něj většinou počtete o Androidu, soudech, patentech a hrách. Také jej můžete nalézt na FI Masarykovy Univerzity, kde svadí nekonečný boj o vývojářskou budoucnost.

Komentáře

Reklama

PanzerGlass S24 MP Mraz 1
PanzerGlass S24 MP Mraz 2

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim

Vyzkoušejte

Dotekománie Premium

Vychutnejte si web bez bannerové reklamy a získejte předběžný přístup k článkům. Podpoříte i Dotekománii.

Vyzkoušet

Odběr novinek

To podstatné ze světa mobilů a technologií jednou týdně do vašeho e-mailu. 📱
A nepropásnete soutěže!

Odebírat