reklama

Mini aplikace pro Xperia Z a T

Mini aplikace pro Xperia Z a T
2013-03-23T21:38:19+01:00
• 24. 3. 2013
3

Sony v systému Jelly Bean kromě nového grafického kabátku zapracoval také na podpoře miniaplikací, které jsou nad klasickou aplikační vrstvou. Xperia T a Z nabízí v základu pár těchto aplikací od výrobce, ale ten se rozhodl zveřejnit SDK pro komunitu, aby se základna malých aplikací rozšířila. Toho se ujmul jeden ze členů XDA týmu jménem soumya_digi, který vytvořil hned dvojici aplikací pro ovládání médií a Let Me Google, dále pak jen LMGTFY.

Media Controls je vlastně hudební přehrávač podobný jakémukoliv hudebnímu widgetu, jehož funkcí je spuštění hudby bez nutnosti zasahovat do přehrávače. Dále jsou přístupny základní ovládací prvky pro zastavení nebo přeskakování skladeb. Díky tomu už nebude potřeba mít umístěný widget na hlavní ploše.

Untitled15

LMGTFY je jednoduchá miniaplikace, která generuje vyhledávání na Google. Když někdo třeba hledá, co je Android,  pomocí aplikace zadáte tuto frázi, čímž se vygeneruje odkaz, který danému člověku pošlete, a zobrazí se mu výsledky na tento dotaz. Adresu odkazu si můžete taky zkrátit, což je bonus navíc. Existují i další a pomalu se objeví opravdu povedené kousky. Smůla je, že oficiálně jdou provozovat pouze na top modelech Sony – Xperia T a Z.

Zdroj: xda-developers.com

reklama
reklama

Lukáš Vaculík

Zajímá se o dopad technologií na společnost. Zabývá se především smartphony, tablety, počítači. Kromě toho jezdí ve volném čase na kole, občas hraje hry, fotí a píše články. Pracuje jako technický inženýr pro finskou IT společnost.

Komentáře

Rostislav Pokorný

24. 3. 2013, 10:00

Podotkl bych jen, že se to netýká jen modelů T a Z. Ale všech zařízení Xperia od modelu T. A na některé modely přijde pravděpodobně v rámci aktualizace na Jelly bean. např. Xperia S

Lukáš Vaculík

24. 3. 2013, 11:02

„že oficiálně jdou provozovat“

Samozřejmě, kdo má custom ROM nebo Jelly Bean, tak může použít, ale zatím jsou podporovány pouze Z a T

Rostislav Pokorný

24. 3. 2013, 12:11

A co třeba Sony Xperia Tablet S nebo Xperia V jsou zařízení které mají aktuálně oficiální cestou small apps a prodávají se u nás.

Dotekománie.cz

Přidat komentář

Pro komentování se musíte přihlásit

Tmavý režim